Ana Sayfa / Haberler / Yolcular Otizm’li Alican’ı Minibüsten İndirmek İstedi

Yolcular Otizm’li Alican’ı Minibüsten İndirmek İstedi

Psikolog Cihan Çelik, otizm hastası olan öğrencisiyle ilgili bir olayı anlattı. Dedesi tarafından bakılan Alican ile dolmuşta karşılaşan Çelik, yolcuların otizmli bir çocuğa tahammül edemediğini söyledi. Yolcuların, Alican’ın dedesine baskı yaparak aşağı indirmek istediklerini anlatan Çelik, “Yahu 20 dakikalık minibüs yolculuğunda bir çocuğun bağırmalarına tahammül edemeyecek kadar nasıl körelttiniz vicdanınızı?” dedi.

Psikolog olan ve özellikle “Otizm, Çocuk Psikolojisi, Aile Danışmanlığı” gibi branşlar ile ilgilenen Cihan Çelik, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti.

Alican isminde otizm rahatsızlığı bulunan öğrencisiyle Pendik-Kadıköy dolmuşunda karşılaşan Çelik, yolcuların Alican’ın çıkardığı seslere tahammül edemediğini anlattı. Minibüstekilerin, Alican’ın dedesine “Böyleyse çocuğun toplu taşıma kullanma” diye çıkıştığını söyleyen Çelik, “Nasıl körelttiniz vicdanınızı?” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …