Ana Sayfa / Haberler / Yerli Otomobilin Tasarımını Otizmli Mesut Yapacak

Yerli Otomobilin Tasarımını Otizmli Mesut Yapacak

Asperger(yüksek fonksiyonlu otizm) ve savent teşhisi konan 15 yaşındaki Mehmet Mesut Uygun, yerli otomobilin tasarımını yapmaya hazırlanıyor.

DÜNYA ÇAPINDA ÜRETİCİLER TARAFINDAN DAVET EDİLDİ

İstanbul’da yaşayan ve Konya‘da 5. Gerçekleştirilen Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği Konferansına katılan otizmli 15 yaşındaki Mesut, 7 yaşından beri araba çizimleri yapıyor. Şimdiye kadar dünya çapında birçok araba üreticisi tarafından davet edilen Mesut, şimdi de yerli otomobil tasarımı yapacak.

FARUK ÖZLÜ, YERLİ OTOMOBİL PROJESİNE DÂHİL ETTİ

Mesut’un babası Arif Sami Uygun, “ Mesut, araba tasarımları yapıyor. Dünya’nın çeşitli ülkelerinin önde gelen otomotiv firmaları bizi davet etti. Fabrikaları gezdik. Yerli otomobil projesi için Külliye’ye davet edildik. Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü, Mesut’u bu projeye dâhil etti. Design Week Turkey’de Mesut’un çalışmaları sergilendi ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi tarafından “Geleceğin Tasarımcısı Ödülü” takdim edildi. Biz ailesi olarak Mesut’u her zaman destekliyoruz, ürettiği çalışmalar Mesut’un iyileşmesine katkı sağlıyor” dedi.

https://www.pusulahaber.com.tr/yerli-otomobilin-tasarimini-otizmli-mesut-yapacak-825266h.htm

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …