Ana Sayfa / Eğitim / Üniversiteli Gençler Otizmli Çocuklarla Duvar Boyadı

Üniversiteli Gençler Otizmli Çocuklarla Duvar Boyadı

İZMİR’in Ödemiş ilçesindeki Fatih Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde otizmli öğrenciler, kendilerini ziyaret eden üniversiteli gençlerle biraraya gelip, birlikte merkezinin yemekhane ve bahçe duvarlarına resimler yaparak renklendirip, keyifli vakit geçirdi.

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı’nın 19 öğrencisi, Otizm Farkındalık Günü’nde, Doç. Dr. Funda Yoldaş kordinatörlüğünde, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Fatih Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde otizmli çocuklarla biraraya geldi. Otizme farkındalık amacıyla düzenlenen etkinlikte, üniversiteli gençler yanlarında getirdikleri boyalarla, merkezdeki 14 otizmli çocukla birlikte duvarlara arı, çiçek, çimen ve değişik manzara resimleri çizip, rengarenk boyadı. Toplum yaşantılarındaki empati ve yardımlaşma duygusunu ön plana çıkarmanın da hedeflendiği etkinlikte, otizmli çocuklar eğlenceli vakit geçirme fırsatı buldu.

Etkinliğe öncülük yapan Doç. Dr. Funda Yoldaş, “Özel çocuklarımız için farkındalık yaratmak amacıyla yaptığımız bu etkinlik gerçekten faydalı oldu. Çocuklar da özgüvenlerini kazandı. Böyle etkinliklerle farkındalık oluşturmak isteyen öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/universiteli-gencler-otizmli-cocuklarla-duvar-b-40793607

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …