Ana Sayfa / Haberler / Türkiye Otizm Meclisi Hulki Cevizoğlu’na Cevap Verdi

Türkiye Otizm Meclisi Hulki Cevizoğlu’na Cevap Verdi

Türkiye’de Otizm sivil toplum kuruluşları tarafından kurulmuş ve Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlıklar, tüm parti liderleri ve milletvekilleri tarafından kabul edilmiş en büyük sivil toplum meclisi olan ve tüm otizmli ailelerin katkı sağladığı TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ, Hulki CEVİZOĞLU tarafından başlığı Otistik Medya olan yazısına istinaden basın açıklaması yaptı.

Türkiye Otizm Meclisi Basın Açıklaması:

22 Temmuz 2019 tarihinde Yeniçağ Gazetesi’nde gazeteci Hulki Cevizoğlu tarafından kaleme alınarak yayınlanan, OTİSTİK MEDYA başlıklı yazıyı büyük bir hayal kırıklığı ile okuduk….

Eğer cahil birisi OTİSTİK MEDYA diye başlık atsaydı cehaletine verirdik, ama bu başlığı Hulki Cevizoğlu gibi deneyimli bir gazeteci, bir iletişim duayeni atınca, açık söylemek gerekirse ülkemiz adına endişe duyduk!

Demek ki, biz boşuna farkındalık günlerinde halka otizmi anlatmaya uğraşıyoruz! Sayın Cevizoğlu attığı bir başlıkla ailelerin yıllardır farkındalık yaratmak için verdiği uğraşları bir anda yok edebiliyor!

Bu yazıyı yüzbinlerce aileyi ve 102 sivil toplum örgütünü çatısı altında bulunduran TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ olarak son derece yanlış buluyor ve kınıyoruz.

Sayın Hulki Cevizoğlu ve Yeniçağ Gazetesi yönetimi,
Beklentimiz bu durumun telafisi adına, ailelerden acil olarak özür dilemeniz ve Otizm’in ne olduğu, sorunlarımız vb. konularda gazetecilik anlayışınız gereği bir haber yapmanızdır.

Hatadan dönmek bir erdemdir . Sizden beklentimiz bu olmakla beraber, camiamiz adına gerektiğinde yasal girişimler de bulunma hakkımızın saklı olduğunu iletiriz.

Saygılarımızla,

Bunuda Okumalısın

Özel eğitim öğrencilerine sınıf tekrarı hakkı getirildi

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, …