Ana Sayfa / Haberler / Turan Hançerli: “25 Haziran’dan sonra engelliler hem huzura hem refaha kavuşacak”

Turan Hançerli: “25 Haziran’dan sonra engelliler hem huzura hem refaha kavuşacak”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 3. Bölge Engelli Milletvekili Adayı Av. Turan Hançerli, seçim çalışmaları kapsamında Güngören’de bir dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak CHP Güngören İlçe Başkanlığı’na giden Turan Hançerli, sonrasında Güngören Çamlıca Vakfı Engelli Okulu, Anadolu Engelliler Derneği ile Güngören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Yetkililer ile yaptığı görüşmelerde engellilerin yaşadığı sorunları dinleyen Hançerli, sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin CHP’nin seçim bildirgesinde 189 – 191 sayfaları arasındaki ‘engelliler’ bölümünde yer aldığını vurgulayarak; “CHP iktidarı ile birlikte, 25 Haziran sabahından itibaren engelliler gündelik hayatı pencerelerinden izlemek zorunda kalmayacak. Engelliler evlerinde hapsolmayacak, hem ekonomik hem de sosyal hayatta kendilerine yer bulacak.” dedi.

1993 yılından beri hayata iki protez kol ile tutunan Turan Hançerli, 10 yıldır Türkiye Sakatlar Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığını yürüttüğünü belirterek, engellilerin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade etti. Bu sorunlara ilişkin CHP’nin seçim bildirgesindeki engelliler bölümüne katkı sunduğunun altını çizen Turan Hançerli, CHP iktidarında engelliler ile ilgili özel çalışmalar yürüteceğinin sözünü verdi.

Daha sonra Güngören’de yaşayan birçok engelliyi ve ailesini evlerinde ziyaret eden Turan Hançerli, CHP iktidarında yapmayı hedefledikleri projeleri tek tek anlattı. 20 yıldır engelliler ile ilgili çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Turan Hançerli; “Yoksulluktan muzdarip engellilerin haneleri CHP ile birlikte hem huzura hem refaha kavuşacak. Türkiye’deki işsizlik sorununa tüm yönleriyle çözüm bulmayı hedefleyen CHP, engellilerinde hem kamuda hem de özel sektörde istihdam edilebilmesi için mücadele verecek. Anayasal hakları gasp edilen engelliler, 25 Haziran sabahı haklarına yeniden kavuşacak.” dedi.

Güngören’in farklı mahallelerinde bulunan CHP çadırlarını da ziyaret eden Turan Hançerli, çalışmalar hakkında bilgi alarak, partililer ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …