Ana Sayfa / Haberler / Tohum Otizm Vakfı, Otizme Dikkat Çekmek için 20 Bin Kek Dağıtacak

Tohum Otizm Vakfı, Otizme Dikkat Çekmek için 20 Bin Kek Dağıtacak

AŞOMDER ve Tohum Otizm Vakfı, 16 Ocak günü İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde, 20.000 adet kek ile Tohum Otizm Vakfı’nın güneşini oluşturarak otizme farkındalık etkinliği yapacak.

İstanbul’un değerli Şefleri ile Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören otizmli öğrencilerin birlikte cupcake pişirecekleri etkinliğe ziyaretçiler de katılım sağlayabilecekler.

Aşçılar ve otizmli çocuklar otizme farkındalık için birlikte çalışacaklar

16 Ocak Cumartesi günü İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde Mengen Aşçılık Okulu mezunları 20.000 mini kek ve 9000 makaron ile “farkındalığın tadı” isimli etkinlikte Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören otizmli öğrenciler ile bir araya gelerek Tohum Otizm Vakfı’nın güneşinin yerleştirmesi yapılacak.

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir gelişimsel farklılık olan otizmin son yıllarda görülme oranının büyük bir hızla artmasına dikkat çekmek amacı ile yapılan bu çok özel etkinlikte , Mengen Aşçılık Okulu Mezunu olan şefler, akademisyenler ve çeşitli üniversitelerin aşçılık bölümünde öğrenim gören öğrenciler gönüllü olarak katılacaklar.

Radyo Slowtime’ın katkıları ile müzik yayını yapılacak etkinliğin destekçileri arasındaMengen Belediyesi, Mengen Kaymakamlığı, Ekol food, Elvan, Grand Hyatt İstanbul, Hazz Chocolate&Macarons, İstinyePark, Öztiryakiler, Pınar Profesyonel, White Uniform, Bekir Hoca ve Carlo Bernardini Fine Catering and Events bulunuyor.

Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi ‘Farkındalığın Tadı’ etkinlik kordinatörü Murat Dağlıoğlu ve Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer yaptıkları çağrıda; “Otizmli çocuk ve gençlerimiz adına yaptığımız bu etkinliğe tüm İstanbulluları ve otizm dostlarını bekliyoruz. Hep beraber hem böyle güzel bir etkinliğe katkıda bulunalım hem de otizmin farkında olduğumuzu gösterelim.” dediler.

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …