Ana Sayfa / Haberler / Tohum Otizm Vakfı Karaman’da Öğretmenler ve Ailelerle Buluşuyor!

Tohum Otizm Vakfı Karaman’da Öğretmenler ve Ailelerle Buluşuyor!

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile 24 Şubat’ta Karaman’daki aileler, eğitimciler ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Karaman Polis Evi’nde düzenlenecek seminerde, otizm konusunda uygulamalı eğitimler verilecek.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimleri ile bu kez Karaman’daki aile, eğitimci ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Seminerler aracılığıyla, otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenler ve üniversite öğrencilerine otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ile sürekli ve yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde 50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Karaman Polis Evi’nde 24 Şubat Cuma günü düzenlenecek seminerde ‘Otizm Spektrum Bozukluğunu Tanıyalım’, ‘Otizmli Çocukların Özel Eğitimi’, ‘Otizmli Çocuklar için Ev Programı Geliştirme’ ve ‘Otizmde Tanılama, Terapi ve Tedavi Yöntemlerinin Değerlendirilmesi’ konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecektir.

Kaynak: Sağlığım İçin Herşey

Bunuda Okumalısın

Oğlunun sosyalleşmesi için çini sanatını öğrenip, atölye açtı

ESKİŞEHİR’de doğuştan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan oğlu Melih Çelikkol’un (20) gelişimine faydalı olabileceğini …