Ana Sayfa / Haberler / Süper İyi Günler Oyunu

Süper İyi Günler Oyunu

Otistik bir genç bir tiyatro oyununda başrol oynuyor. bu tiyatro oyununun adı da süper iyi Günler. Usta tiyatrocu ve oyuncu Nedim Saban, otizm farkındalığı için harekete geçti. Tiyatro yönetmeni Nedim Saban, dün Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarına ilişkin Meclis’te oluşturulan araştırma komisyonunda konuştu.

Süper İyi Günler tiyatro oyununda otistik bir genç başrolde. Otizm farkındalığı için etkinlikler ve daha büyük kitlelere ulaşmak artık giderek daha da önem kazanıyorb Usta tiyatrocu ve oyuncu nedim Saban da Süper iyi Günler için konuştu. Saban, otistik bir gencin başrolde olduğu tiyatro oyunu ‘Süper İyi Günler’ hakkında bilgi verdi. 38 yıllık meslek yaşamında kendisini bu kadar etkileyen başka bir oyun olmadığını söyleyen Saban, sponsorluk için birçok firma ile görüştüğünü belirterek, “Bazı markalar konu otizm olunca uzak duruyorlar. ‘Sağlıklı Türk kuşağı algısı’ markaları açısından çok önemli. Hepimiz Kıvanç Tatlıtuğ olamayız. Keşke olsaydık. Böyle bir algı yaratılmak isteniyor. Devlet Tiyatroları’nda da otizm hastalık olarak görülüp bu tür oyunlar sahnelenmiyor” dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın oyuna yönelik desteğinin azaltıldığını da belirten Saban, “Bakanlığın bu oyuna sahip çıkmasını istiyoruz. Bu oyunun birçok ilde perde açmasını istiyoruz. Hedef kitlemiz gençler, tiyatroya gitmiyorlar. Oyunu CD olarak dağıtmak istiyoruz. Anadolu’da oyuna gelemeyen çocuklara izletelim” diye konuştu. Oyunun 16 Kasım Cumartesi akşamı Şinasi Sahnesi’nde başkentlilerle buluşacağını belirten Saban, destek istedi.

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …