Ana Sayfa / Haberler / Şampiyonluk coşkusu Konya’da yaşandı

Şampiyonluk coşkusu Konya’da yaşandı

Konya Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. şampiyonluk kutlamasına Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru katıldı. 22. şampiyonluk kupamız ve 18. kez elde ettiğimiz Türkiye Kupası da etkinlikte yerini aldı. Taraftarlarımız çifte kupayla bol bol fotoğraf çektirdi.

Başkanımız salona geldiğinde alkışlarla ve taraftarımızın yoğun ilgisiyle karşılandı. Kutlamalarda ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi Otizm ve Down Sendromlu Mehter Takımı sahneye çıktı ve Galatasaray marşları çaldı. Gösterinin ardından Başkanımız Mustafa Cengiz, mehter takımını tebrik etti ve toplu fotoğraf çektirdi. Daha sonra Konya Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Sıtkı Korkmaz’ın konuşması sonrası Başkanımız Mustafa Cengiz davetlilere hitap etti.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Konyalılara şu şekilde seslendi:

“Mehter ve mehteri oluşturan insanlar beni çok etkiledi. Galatasaray bir sivil toplum örgütü, bir ruh, bir inanış, birbirini sahiplenen, birbirine ait olduğunu hisseden insanların topluluğu. Burada otistik kardeşlerimize destek olan bu güzel Konyalı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Aklıma Yahya Kemal’in şiirini getirdiler. ‘Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik. Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik.’ İşte Galatasaray’da çok az bir sayıyla binlerce kişiden oluşan cepheye karşı mücadele etti. Dev gibi orduları yendi. Ne mutlu bize ki Galatasaraylıyız, ne mutlu bize ki Galatasaray’a gönül verdik. İlk göreve geldiğimiz andan itibaren sizin bize verdiğiniz desteği hissettik. Gerek Konya’da, gerek Edirne’de, gerek Ardahan’da, gerek İzmir’de, Aliağa’da, Antalya’da, Gönen’de ve her yerde biz bunu hissettik. Sizden aldığımız bu güçle bizlere karşı mücadele eden bütün unsurlarla mücadele ettik ve başarılı olduk. 16 ay içinde üç kupa aldık, ikisi burada. İnanıyorum ki inşallah 7 Ağustos’ta Ankara’da dördüncü kupayı kaldıracağız. Müzemizde binlerce kupa var. Beyoğlu’na koyduğumuz ve müzemize sığdıramadığımız 3 bin kupa daha var. Bizi buralara getirmiş, Ali Sami Yen’den bu yana bütün yönetimlere ve taraftarlara teşekkür ederim. Benim anne tarafım Horasan Konya. Ne mutlu ki sizlerle beraberim. Ne mutlu ki Konyalı kardeşlerimle beraber bu şampiyonlukları kutluyorum. İyi ki varsınız. Var olun, sağ olun.”

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru ve Konya Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz Galatasaray Televizyonu’ndan Alican Baykın’a açıklamalarda bulundu.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Konya’da da büyük coşku. 21. şampiyonluğumuzu geçen sene burada kutlamıştık. 22. şampiyonluk kutlamasını yine burada yapacağız diye söz vermiştik, sözümüzde durduk ve şimdi buradayız. Konyalılar büyük bir coşkuyla karşıladı bizi. Küçükten büyüğe herkes büyük bir heyecan ve coşku içerisinde. Büyük bir Galatasaray sevgisi var. İnsanlar şimdi de hedef 23 diyor. Ümit ediyoruz ki 23. şampiyonluğu bir yıl sonra yine burada hep birlikte coşkuyla kutlarız.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru ise etkinlikle ilgili “Gördüğünüz gibi çok keyifli insanlarla bir aradayız. ultrAslan’ın kurucularından Suat Bey burada. Konya Taraftarlar Derneği Başkanı ve çok değerli üyemiz Sıtkı Bey yanımızda. Başkanımız ve Yusuf Bey ile bu organizasyon için buradayız. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine nefis, çok keyifli, çok güzel bir organizasyon yaptılar. İki kupamız da burada. Bunun tadını ve keyfini çıkarıyoruz. İnşallah 23, 24, 25. şampiyonluğumuza ve beşinci yıldıza kadar devam… Sonrası yine olacak ama ilk hedef beşinci yıldız.” şeklinde konuştu.

Konya Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz da şu ifadeleri kullandı:

“Konya gerçekten Galatasaray’ın ikinci evi. İnanılmaz bir gece. Çok heyecanlıyım. Galatasaray bizim yaşam tarzımız. Çok mutluyum, çok gururluyum. Başkanımız, Başkan Yardımcımız, Yöneticimiz burada. Suat ağabey burada. Galatasaray her sene şampiyon olsun. Biz başımızın üzerinde taşırız Galatasaray’ı her zaman ağırlarız. Hedefimiz 23. ve 24. şampiyonluk, ondan sonra beşinci yıldız.”

Ardından Başkanımız Mustafa Cengiz’e dernek tarafından özel bir hediye takdim edildi. Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru’ya da hediyeleri verildi.

Şampiyonluk pastasının kesilmesinin ardından Konya’daki 22. şampiyonluk kutlamalarında son olarak DJ Suat Ateşdağlı sahneye çıktı ve davetlileri çaldığı marşlarla coşturdu.

Bunuda Okumalısın

“Otizm içimdeki hazine” semineri

Gaziantep’teki otizm semineri büyük ilgi gördü seminerin ana teması da “Otizm içimdeki hazine” oldu. Gaziantep …