Ana Sayfa / Haberler / Sakarya Ticaret Borsası Otizmli Çocuklar için OÇEM de “Ağaç Dikme Şenliği” düzenledi.

Sakarya Ticaret Borsası Otizmli Çocuklar için OÇEM de “Ağaç Dikme Şenliği” düzenledi.

Ağaçlandırma alanında yapılan etkinliğe; OÇEM Müdürü Ahmet Göktaş,Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, okul öğretmenleri, öğrencileri ve STB personeli katılım sağladı.

Minik eller ile ağaç dikme etkinliğine katılan STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Mete;“2016 Yılı içinde Otizmli çocuklarımızın gelişimine yönelik yapılan spor alanı çalışmamızı bitirdik.Çocuklarımızın yüzünde gördüğümüz mutlulukla, 2017 yılı içerisinde de Sosyal Sorumluluk Projelerinin devam edeceğini” ifade etti.

Mete; Otizmin günümüzde her geçen gün artan bir yetersizlik olduğunu, bu sebepten otizmli çocuklara sahip çıkılmasının ve üreten bireyler olarak toplumda var olmalarının çok önemli olduğunu dile getirerek, insan dünyadan bir şey götüremez ancak bırakır bizlerde faydalı bir şeyler bırakmaya çaba sarf ediyoruz, Otizmli çocuklar için yaptığımız çalışmalar bu düşüncemizin temelini oluşturmaktadır” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Göktaş “ilimizde Sakarya Ticaret Borsası gibi gönüllü kuruluşların var olması; zor ama bir o kadar anlamlı olan otizmli çocukların eğitiminde bizlere güç vermektedir.

Şenlikte dikilen Ihlamur ve meyve ağaçlarının yetişmesiyle; toplanan ıhlamur yaprakları ve meyveler otizmli çocuklarca paketlenip, sonrasında satılmasıyla otizmli çocukların toplumda üreten bireyler olarak mesleki bilgi ve beceriler kazanması hedeflenmektedir.

Otizmli öğrencileri topluma uyum sağlamaya hazırlarken toplumun da onlara hazır olması için bu tür programları gerçekleştiriyoruz, bizlere desteğini esirgemeyen tüm Borsa yönetimi ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Minik Eller Ağaç dikti…

Otizmli çocukların da katılım sağladığı etkinlikte; çocukların ağaç dikerken ki mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Ağaçlandırma çalışmasının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle şenlik sona erdi.

Kaynak: Canses.net

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …