Ana Sayfa / Haberler / Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN’dan Otizmli Çocuklar Yararına Konferans ve İmza Günü

Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN’dan Otizmli Çocuklar Yararına Konferans ve İmza Günü

“Annenin Sevgisini Kaybetmemek için Anneyi Öldürmek” konulu konferans, Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN tarafından Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampüste gerçekleşecek. Konferans ve imza gününde kitap satışlarından elde edilen gelir ÖÇED Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak. Etkinlik öğrencilerin yanı sıra otizmli ailelerinde katılabileceği şekilde organize edilmiştir.

Etkinlik 2 Mart 2018 tarihinde saat: 14:00’te başlayacak.

Daha önce birçok konferans ve söyleşi düzenleyen Hayriyem Zeynep ALTAN, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Hiç ara vermeden yüksek lisans ve doktorasını aynı fakültenin “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü”nde tamamladı. Akademisyenlik serüvenine 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Altan; sırasıyla İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iletişim, halkla ilişkiler, reklamcılık ve göstergebilim başlıkları ağırlıklı olmak üzere çeşitli dersler verdi. 2011 yılında “İletişim Bilimleri” alanında doçent oldu. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iletişim dersleri vermeyi sürdürüyor. Altan’ın yayımlanmış üç yapıtı var: 2006 yılında Kastaş Yayınları’ndan çıkan “Aşkın İki Yüzü – Bir Sinema Filmi Çözümlemesi” adlı bilimsel çalışması, yine aynı yıl Yitikülke Yayınları’ndan çıkan ve 2007 yılında ikinci baskısını Chivi Yazıları Yayınları’nda yapan “Her Kadın Önce Bir Hayaletle Sevişir” adlı yazınsal yapıtı.

“E. Ferrante’den Belalı Aşk: Annenin Sevgisini Kaybetmemek İçin Anneyi Öldürmek” adlı bilimsel yapıtı başta olmak üzere; pek çok yazınsal metne dokunarak kadın olmanın ve anneliğin önüne dikilen duvarlardan söz etti.

“Lap Lambert Academic Publishing” tarafından yayımlanan çalışmasını yazarken yaptığı yolculukta; hem kendi “kadınlığı” ile hem de henüz sahip olmadığı bir rol olan “annelik”le yüzleşmesinin hikayesini anlattığı konferansında ALTAN, annesine yakın olmak isteyip olamayan bir kız çocuğunun hikayesinden, her insanın hayatında olan karanlık noktalara, kadın olma bilincinden ötekileşme kavramına ve farklılıklardan neden korkmamız gerektiğine kadar birçok konuya  değindi.

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …