Ana Sayfa / Haberler / Özel Eğitim Öğrencilerinden Taş Boyama Sergisi

Özel Eğitim Öğrencilerinden Taş Boyama Sergisi

Adana’nın Kozan ilçesinde 23 Nisan Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencileri ve okul öğretmenleri tarafından boyama taş sergisi açıldı.

Otizm Haftası dolayısıyla okulda 2. kademede eğitim gören 24 özel eğitim öğrencisi ve 8 öğretmen tarafından hazırlanan taş boyama eserlerin yer aldığı sergi okul bahçesinde düzenlendi. Bir hafta boyunca sürecek olan sergiden elde edilecek olan gelirin ise özel eğitim öğrencilerine harcanması için okul aile birliğine bağışlanacağı öğrenildi.

23 Nisan Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Neşet Ölmez, “Programımızın konusu özel eğitim öğrencilerimizin de topluma yararlı birer fert olabileceklerini, onların da toplumun birer ferdi olduğunu, onların da bazı işleri yapabileceğini onların da insan olduğunu ve içimizden birileri olduğunu topluma göstermek, topluma kazandırmak, toplumla iç içe olmak için Taşların Sevgiyle Buluşması adlı sergimizle taşlar üzerine öğretmenlerimizin de yardımı ile öğrencilerimiz tarafından hazırlanan süs eşyaları, kapılar için anahtarlıklarımız, tablolarımız, magnetlerimiz yer almaktadır Ayrıca öğrencilerimiz için ayraçlar yer almaktadır. Bu projemizde 2.kademede yer alan 24 özel eğitim öğrencimiz ve 8 öğretmenimiz görev aldı. Bu eserler sergilenerek satışa çıkarıldı. Satıştan elde edilecek olan geliri ise okul aile birliği hesabına yatırılarak öğrencilerimizin yararına kullanabilecekleri şekilde harcanacak” dedi.

Projede görev alan 23 Nisan Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi Kabacık, “Biz eylül ayından bu yana 24 özel eğitim öğrencimiz ve 8 öğretmenimizle birlikte taş boyama çalışmaları yapıyoruz. Yerden bulduğumuz ve sahilden topladığımız taşları boyayarak tablo şeklini anahtarlık şekli, ayraç şekline getirdik” diye konuştu.

Kaynak: https://www.samsungazetesi.com/adana/kozanda-ozel-egitim-ogrencilerinden-tas-boyama-sergisi-h1009880.html

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …