Ana Sayfa / Haberler / Otizmli Sporcular Madalyaya Koşuyor

Otizmli Sporcular Madalyaya Koşuyor

Bu yıl Antalya’da yapılan Atletizm Şampiyonası’nda otizmli birey Rıdvan Yalçın hem 100 metrede birinci, hem uzun atlamada üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Artemis’in desteğiyle faaliyet gösteren Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü Derneği sporcusu Rıdvan Yalçın, Rıdvan Yalçın, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yarışacak.

 İzmir Menemen’de faaliyet gösteren Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, otizmli bireylerin topluma katılması yolunda büyük adımlar atıyor. Merkez bünyesinde kurulan Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü Derneği, özel sporcuların yetişmesine de katkı sağlıyor. Kulübün özel sporcularından Rıdvan Yalçın, Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşuda Türkiye birincisi, uzun atlama dalında da üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı. Rıdvan Yalçın, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yarışacak.

Artemis Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Burak Koçulu’nun adını taşıyan Spor Kulübü, Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bünyesinde otizmli bireyleri sporla tanıştırıyor. Kulübün otizmli sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından değişik branşlarda her yıl düzenlenen yarışmalara katılıyor.

Bu yıl 15-20 Nisan tarihleri arasında Antalya Lara’da gerçekleşen Atletizm Şampiyonası’nda otizmli birey Rıdvan Yalçın 100 metre koşu dalında birinci gelerek altın madalya kazandı. Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü sporcusu Rıdvan Yalçın, uzun atlama kategorisinde de üçüncü olarak büyük bir başarı sağladı.

Bunuda Okumalısın

“Otizm içimdeki hazine” semineri

Gaziantep’teki otizm semineri büyük ilgi gördü seminerin ana teması da “Otizm içimdeki hazine” oldu. Gaziantep …