Ana Sayfa / Haberler / Otizm’li Sophie’nin Babası Fenomen Oldu

Otizm’li Sophie’nin Babası Fenomen Oldu

Avustralya’da çizgi romanlardaki canavarıyla bilinen Tazmanya’da yaşayan bir baba, otizmli kızı için yaptıklarıyla sosyal medyada dünya çapında üne kavuştu.

Tazmanya’da yaşayan 9 yaşındaki Sophie başarılı olmak için çok çalışıyordu ancak derslerinde bir türlü başarıyı yakalayamıyordu. Sophie karnesini aldığı gün büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Okuldaki arkadaşlarının alaya aldığı Sophie’nin üzüntüsü, akran şiddetiyle bir kat daha arttı.

Otizmli olduğu ortaya çıktı

Sophie’nin neden başarılı olamadığının nedeni de bir süre sonra ortaya çıktı. Sophie’nin otizmli olduğu belirlendi. Kızları Sophie’nin hastalığını geç fark eden ailesi, teşhisin konulmasının ardından büyük üzüntü yaşadı. Sophie’nin çok çalışmasına rağmen bir türlü başarılı olamayışının nedenini öğrenen ailesi, böylece çabalarının yönünü de değiştirdi.

Sophie için kendisi bir karne hazırladı

Kızını mutlu etmek isteyen baba Shane Jackson, Sophie için yeni bir karne hazırlamaya karar verdi. Sophie’nin bütün kötü notlarını görmezden gelen babası, kızının notlarının hepsini yükseltti ve “Önemli olan Sophie’nin notları değil, onun gayreti ve çabası” diye de kanaatini ekledi.

Twitter’da fenomen oldu

Shane, kızı gibi otizmli olan diğer çocukların yalnız olmadıklarını göstermek amacıyla hazırladığı karneyi de Twitter‘da paylaştı. Bunun üzerine Sophie için sosyal medyadan destek yağdı. Pek çok kişinin gönderdiği bu destek mesajları Sophie’yi de çok mutlu etti. Shane Jackson, paylaşımıyla Twitter’da kısa sürede bir fenomene dönüştü.

BABA’nın KARNESİ

ADI: SOPHIE JACKSON

KOMİKLİK: A

KÖPEK SEVGİSİ: A

ERKEK ÇOCUKLARLA MÜCADELE: A

ROBOT ÇİZME VE E-POSTA İLE GÖNDERME: A

HAYAL GÜCÜ: A+

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ KIZ EVLAT OLMA: A+

Kaynak: www.cnnturk.com

Bunuda Okumalısın

Werther etkisi ne, nasıl oluşur?

Sağlık ve yaşam ayrılmaz ikili. Son günlerde artan intiharlar yeni bir sorunu da gündeme getirdi. …