Ana Sayfa / Haberler / Otizmli Sanatçımız Beril Zorlu’dan Cumhuriyet Bayramı Konseri

Otizmli Sanatçımız Beril Zorlu’dan Cumhuriyet Bayramı Konseri

Yeşim Bayındır Zorlu tarafından sosyal medyadan yapılan duyuru ile kızı Beril Zorlu’nun bir konser vereceği duyurulmuştur.

DUYURU TAM METNİ

Beril ZORLU 28 Ekim 2020 Çarş. Saat: 20.30 İçimden Gelenler 2 Ev Konseri, CUMHURİYET BAYRAMI Kutlaması, Konser Yesim Bayındır Zorlu facebook hesabından canlı yayınlanacaktır. * Beril Zorlu İzmir Demokrasi, Müzikoloji Bölümü 3.sınıf öğrencisidir.

Sanatçımız Beril Zorlu’nun Resmi İnternet Sitesini Mutlaka İnceleyiniz: www.berilzorlu.com

BERİL ZORLU KİMDİR?

Beril ZORLU, özel bir sanatçı. 2 yaşında aldığı otizm teşhisiyle farklı gelişen bir birey olarak, özel eğitim ve kaynaştırma eğitimleri ile hayata katılmaya çalışıyor. Müzik onun hayatında yeni bir yol, yeni  bir kapı açtı. 2011 de piyano çalmaya başlaması hayatında bir dönüm noktası oldu.  Bu aşamadan sonra hayatında oldukça önem kazanan müzik serüveni sırasında;

 • 2012’de Buca Eğitim Fakültesi’nde kişisel dinleti gerçekleştirdi.
 • 2013 de DESEM’de kişisel dinleti gerçekleştirdi.
 • 2013 Nisan da kurulan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda önce korist, ilerleyen aylarda piyanist olarak görev almaya başladı ve parçaları duyarak öğreniyor, eşlik ediyor.
 • Ekim-2015 de Kanada’da düzenlenen 6. ANCA Uluslararası Dünya Otizm Festivali’nde Genç Sahne sanatçısı olarak 3.lük ödülü aldı.
 • Sekizinci Renk Projesi kapsamında 8 Nisan 2016 günü Mustafa Ceceli’ye eşlik çaldı.
 • 11 mayıs 2016 da verdiği 3.Kişisel Piyano Dinletisi’nde kendisine bazı parçalarda eşlik eden öğretmen ve arkadaşları ile hem Batı Müziği hem de Türk Müziği’nden çeşitli eserler sergileyerek izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.
 • 2016 da 7.si düzenlenen ANCA Uluslararası Dünya Otizm Festivali’nde festivalinde yeniden aday gösterildi ve Genç Sahne sanatçısı olarak 3.lük ödülü aldı. Etkinlik kapsamında ayrıca Filipinler’den Vell BARIA’ya piyano ile eşlik etti. Festivalin daimi delegesi olarak seçildi.
 • 21 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Gülsin ONAY konserinde sanatçı ile birlikte sahne aldı ve eserlerden birisini birlikte 4 el olarak icra etti.
 • 3 Nisan 2017 tarihinde Gaziantep Üniversitesi tarafından düzenlenen Engelsiz Sanat piyano konserinde sahne aldı.
 • 21 Nisan 2017 tarihinde Alanya’da düzenlenen ANCA Dünya Otizm Festivali 3. Bölge Etkinliği kapsamında açılış seromonisinde sahne aldı.
 • Kurulduğu günden bu güne kadar yaklaşık 70 konserde IZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nun piyanisti olarak sahne aldı.

Beril’in onu toplumdan soyutlayan OTİZM ENGELİ’ne RAĞMEN “BAŞARABİLDİKLERİ” ile kendini ifade edebilmesi için müzik çok önemli bir araç. Okulunun 9. , 10. Ve 11. sınıflarda yıl sonu solo konserlerinde de sahne alan sanatçı, özellikle çok sesli koro çalışmalarına büyük ilgi duyuyor.

Fırsat verildiğinde neleri başarabildiğine an be an tanık olunan sanatçı, bu site ve genel olarak sosyal medya araçları ile OTİZM’le yaşayan diğer ailelere de bir umut aşılıyor.

Bunuda Okumalısın

Atipik Otizm İyileşir mi?

Çocuğuna Atipik Otizm teşhisi konulan aileler genel olarak Atipik Otizm İyileşir mi? konulu aramalar yapmaya …