Ana Sayfa / Haberler / Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar

Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar

Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar. Okulun Müzik Atölyesi’nde çeşitli müzik aletlerini büyük keyifle çalan öğrencilerin mutlulukları, derslerine karşı olan ilgilerini de artırıyor.

Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü H.Mehmet Yazıcı ” Bizler okulumuzun tüm imkanları ile Otizmli öğrencilerimizin yanındayız. Bu çocuklar da bizim çocuklarımızdır. Toplumda engellilik konusunda farkındalık uyandırılması adına üzerimize düşen görevleri her zaman yapmaya hazırız. Çocuklarımızın gelişim göstermesi velilerimiz tarafından da mutlulukla karşılanmaktadır. Çocuklarımızda görülen olumlu davranış değişiklikleri çocukların ve ailelerin mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine vesile olmaktadır “dedi.

Müzik çalışmalarına devam eden çocuklar, hem keyifli anlar geçiriyor hem de bir şeyler başarmanın verdiği hazzını yaşıyorlar.

Kaynak: hedefhalk.com

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …