Ana Sayfa / Haberler / Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi

Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi

Kepez Belediyesi ve Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği işbirliği ile otizmli çocuklara destek vermek amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de otizmli çocukları gülümseten etkinliğe katıldı.

Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla Kepez Belediyesi’nin katkıları ile Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği tarafından kahvaltı etkinliği organize edildi. Yeşilçam Kahve Evi Varsak Şubesi’nde düzenlenen etkinliğe Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı. Çocukların kendileri için çok değerli olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Çocuklarımız bizler için çok kıymetli. Kepez’de gerçekleştirdiğimiz her hizmetimizde en önemli amacımız çocuklarımıza ve gençlerimize ulaşabilmektir. Otizmli çocuklarımızla da her daim yakından ilgileniyoruz. Belediye olarak üzerimize düşen her ne varsa her zaman yapmaya hazırız. “dedi.

Otizmli çocuklara sosyal alan

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz da, otizmli çocuklara destek verebilmek amacıyla her fırsatı değerlendirdiklerini belirterek, “Çocuklarımızın gülümsemesi bizler için çok önemli. İşte bunun için sürekli aktivite ve etkinlik yapıyoruz. “ dedi. Dernek inşaatının son hızla devam ettiğini belirten Baz, “Dernek inşaatımız bittiğinde tüm aktiviteleri orada gerçekleştireceğiz. Otizmli çocuklarımız için dernek binası sosyal bir alan olacak.” diye konuştu. Kahvaltı etkinliğinde bir araya gelen otizmli çocuklar ve aileleri gün boyunca gönüllerince eğlenme imkanı buldular.

Kaynak: Antalya Express

Bunuda Okumalısın

“Otizm içimdeki hazine” semineri

Gaziantep’teki otizm semineri büyük ilgi gördü seminerin ana teması da “Otizm içimdeki hazine” oldu. Gaziantep …