Ana Sayfa / Haberler / Otizmli çocuklar üniversitelilerle buluştu

Otizmli çocuklar üniversitelilerle buluştu

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği üyeleri, otizmli çocuklar ve ailelerini, üniversitelilerle bir araya getirdi.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine İnal, Bahçelievler Kız Teknik Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, dernek olarak bu tür faaliyetleri önemsediklerini söyledi.

Otizmli çocukların başlıca sorunlarından birinin, sosyal becerilerin yeterince gelişmemiş olması ve bunun yarattığı toplumsal yaşama katılım ve uyum sorunları olduğunu anlatan İnal, dernek olarak bu tür etkinliklerle hem otizmli çocukların becerilerinin gelişimini desteklemek hem de toplumun diğer bireylerini otizmli çocuklar ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar hakkında daha fazla farkındalık kazanmalarını hedeflediklerini dile getirdi.

Etkinliğe katılan gönüllülere teşekkür eden İnal, “Bugün bir araya gelen tüm gönüllü üye arkadaşlarımıza, otizmli çocuğu olan ailelerimize ve üniversiteli genç arkadaşlarımıza bu birlik ve beraberlik tablosuna yaptıkları katkıdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Dernek olarak toplumun her kesiminde bu farkındalığı oluşturmak için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere destek herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte, üniversiteliler, otizmli çocuklarla oyunlar oynayarak, neşeli vakit geçirmelerini sağladı.

Kaynak: Haberbiz.com

Bunuda Okumalısın

Sözler Tutulmuyor Devlet Bizi Yılda Bir Kez Hatırlamasın

“SADECE 2 NİSAN’DA DEĞİL, BİZİ HER ZAMAN FARK EDİN” Otizmli annesi: Sadece 2 Nisan’da haber …