Ana Sayfa / Haberler / Otizmli Çocuğu Komşusu Hastanelik Etti

Otizmli Çocuğu Komşusu Hastanelik Etti

Ümraniye’de annesiyle alışverişten dönen otizm hastası Kıvanç Türkmenli, iddiaya göre komşularının sopalı saldırısına uğrayarak dövüldü. Otizm hastası çocuğunu komşusunun elinden kurtarıp hastaneye götüren anne, darp raporu alarak şikayetçi oldu.

Ümraniye Hekimbaşı’nda oturan Vahide Türkmenli, otizm hastası oğlunun komşusu tarafından dövüldüğünü iddia ederek polise başvurdu.

Olay iddiaya göre şöyle gelişti: Otizm hastası oğlunu gezdirmeye çıkaran Vahide Türkmenli, alışveriş poşetlerini eve çıkardığı esnada oğlunun komşusu tarafından sopayla dövüldüğünü gördü. Oğluna sopayla vuran komşusuna müdahale eden Vahide Türkmenli, otizm hastası oğlu Kıvanç Türkmenli’yi alarak hastaneye gitti.

Hastaneden darp raporu alan Vahide Türkmenli, polis merkezine giderek komşusundan şikayetçi oldu.

Oğlunun yüzde 94 otizm hastası olduğunu söyleyen anne Vahide Türkmenli şunları anlattı: “20 senedir biz otizm ile yaşıyoruz. Dün Kıvanç’ı gezdirdim, markete gittik. Daha sonrasında poşetlerimiz vardı onları bırakmak üzere eve çıktım. Kıvanç kapının önünde beni bekliyordu. Bekle beni oğlum dedim. Kıvanç bazı kelimeler kullanıyor. Bilinçli olarak kesinlikle değil hasta olduğu için kullanıyor. Aklıselim bir çocuk değil, zihinsel engelli otizm hastası. Bunu da benim komşum bildiği halde gül dikenli sopayı eline almış. Oğlumun vücuduna çok şiddetli bir şekilde vurmuş. Vücudu olduğu gibi kızarmış ve ben bu durumu gördüğümde şok oldum, dünya başıma yıkıldı. Çünkü gözümden sakındığım çocuğum benim için çok değerli. Ben bir tokat atamadığım çocuğuma başkası kesinlikle zarar veremez. O yüzden ben gittim, Paşabahçe Devlet Hastanesi’nden raporumu aldım. Ondan sonra da polis merkezine gidip şikayetçi oldum dava açtım. Davacıyım en ağır cezayı almasını istiyorum.”

KAYNAK: CNNTÜRK

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …