Ana Sayfa / Haberler / Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü

Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Şenkal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla “Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü” sloganıyla Gülhane Parkı’nda gerçekleştirilen yürüyüşe katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya otizm konusunda Türkiye genelinde anlamlı bir farkındalık oluşturmak için burada bulunduklarını aktararak, hep birlikte duyarlılık oluşturacaklarını söyledi. Otizmli çocuklar ve ailelerle yeni bir umuda, sevgiye ve iyiliğe hep beraber yürüyeceklerini anlatan Bakan Kaya, “Tüm insanlığın dikkatini otizmli bireylerin sorunlarına çekeceğiz. Ama önce aileler olarak bizler otizmi baş edilmez olarak görmeyeceğiz. Sevgiyle eğitimle adım adım çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanması için katkı sunmaya devam edeceğiz. Daha ilk günden itibaren otizmin fark edilmesi, bilinçlendirmesi için gerekli eğitimleri alarak otizmle nasıl mücadele etmemiz gerektiğini ailelere öğreteceğiz. Doğru yöntemlerle kısa sürede anlamlı ilerlemelerin kat edildiğini yaşayarak sizler de aileler olarak göreceksiniz” diye konuştu.

Konuşma sonrasında otizmde farkındalık yaratmak amacıyla mavi balonlar gökyüzüne bırakılarak Gülhane Parkı’nın Sarayburnu kapısına doğru yürüyüşe geçilirken etkinlikte AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de hazır bulundu.

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …