Ana Sayfa / Haberler / Otizme Yeşil Sahada Farkındalık

Otizme Yeşil Sahada Farkındalık

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi koordinesinde Nisan Otizm Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 16 okulun katıldığı ‘Hayatı Pasla Otizmi Şutla’ futbol turnuvasında her takımda en az 1 otizmli birey forma şansı buluyor.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi koordinesinde Nisan Otizm Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında başlayan ve öğrencilerin sadece okul sıralarında değil yeşil sahada da kaynaşmalarının amaçlandığı ‘Hayatı Pasla Otizmi Şutla’ futbol turnuvası son hız devam ediyor.

Otizmli bireyler ile öğrencilerin arasında kaynaştırma uygulamalarını desteklemek amacıyla, Nisan Otizm Ayı Farkındalık etkinlikleri kapsamında Barankaya Spor Tesisleri’nde ‘Hayatı Pasla Otizmi Şutla’ turnuvası geçtiğimiz günlerde başladı. Toplam 16 okulun 8’er kişilik takımlarla katıldığı turnuvada her takımda en az 1 otizmli birey forma şansı buldu.

Öğrencilerin otizmli bireylerle sadece sıralarda değil yeşil sahada sporla da kaynaşmalarının hedeflendiği turnuva oldukça renkli ve eğlenceli müsabakalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Turnuva kapsamında dereceye giren takımların madalya ile ödüllendirileceği belirtilirken, her takıma takdir ve teşekkür belgesi verilecek.
Öte yandan 2008 – 2010 doğumlu öğrencilerin katıldığı turnuva 15 Nisan 2018 günü oynanacak final maçıyla son bulacak.

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …