Ana Sayfa / Araştırma / Otizm Spektrum Bozuklukları dünya çapında yaklaşık 75 milyon insanı etkiliyor.

Otizm Spektrum Bozuklukları dünya çapında yaklaşık 75 milyon insanı etkiliyor.

Otizm için yeni tedaviler geliştirmeyi umut eden Edinburgh Üniversitesi araştırmacıları, bir Amerikan hayırsever vakfından £ 20 milyon fon desteği sağladı.

Simons Vakfı, otizmle bağlantılı beyin gelişimindeki değişiklikleri destekleyen biyolojik mekanizmalara yönelik çalışmalar için nakit sağladı.

Otizm spektrum bozuklukları dünya çapında yaklaşık 75 milyon insanı etkiliyor.

Semptomlar, değişen sosyal etkileşim, iletişim ve kısıtlı ve tekrarlayan davranışları içerir.

The Simons Initiative for Developing Brain, üniversitenin Otizm, Kırılgan X Sendromu ve Fikri Engellilik Araştırması için Patrick Wild Merkezi’nde yer alacak.

Merkez müdür Prof Peter Kind şöyle dedi: “Bu moleküler biyoloji, sinirsel devre, genetik, davranış ve benzeri beynin nasıl geliştiğini anlamak amacıyla üniversitede bir dizi bilimsel ve klinik uzmanlığı bir araya getirmek için harika bir fırsat. biliş.

“Bu yaklaşımları birleştirerek, sağlıklı bir beyin olgusunun nasıl geliştiğini ve otizmin gelişimsel köklerine değerli bilgiler edindiklerini öğreneceğiz.

“Bu bilgiyi kullanarak yeni teşhis araçları, daha iyi terapotikler ve otizmin nedenlerine ve sonuçlarına değinecek yeni müdahaleleri klinikte sunmayı hedefliyoruz.”

Bilim adamları, otizme neden olduğu bilinen DNA değişiklikleri varlığında beyin gelişimini incelemek için gelişmiş teknikler kullanacaklar.

Beynin kablolarındaki farklılaşmaların bilgiyi nasıl işlediği üzerine nasıl bir etki yapabileceğini araştıracaklar.

Simons Vakfı otizm araştırma girişimi yöneticisi Louis F Reichardt, “Vakfın desteğinin, bu tür çalışmaları otizm spektrumundaki diğer koşullara uygulayabileceğini umuyoruz” dedi.

Vakıf Başkanı Jim Simons şunları ekledi: “Gelişmekte olan kapsamlı tesis ile birleştiğinde, halihazırda bulunan büyük bilim insanlarının otizmin anlaşılmasını hızlandıracağını ve anlamlı tedavilerin geliştirilmesini hızlandıracağından eminiz.”

Edinburgh Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Timothy O’Shea, “Simons Vakfı’na cömertlik ve vizyonları için müteşekkiriz.

“Yatırımları, araştırmacı programlarımızı derinleştirmek ve tıptaki ilerlemeyi hızlandırmak için her seviyedeki bağışçılardan devam eden bir çabanın ortasında, dönüm noktası bir taahhüt” dedi.

Kaynak: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-edinburgh-east-fife-39185497

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …