Ana Sayfa / Haberler / Otizm Nasıl Anlaşılır?

Otizm Nasıl Anlaşılır?

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptama edilip hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptanıp hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının daha erken yaşlarda saptanabilmesi için araştırma yapan bilim adamları, bu hastalığın 6 aylık bebeklerde saptanabileceğini söylediler.  6 aylık bebeklerin beyin aktivitesini ölçerek otizm hastalığı hakkında veri alınabilecek.

Araştırmayı yürüten bilim adamlarından Prof.Dr. Mark Johnson, gözlerdeki farklılık ve bebeklerin tepkilerini inceleyerek otizm hastalığı konusunda bilgiler edinebiliyoruz dedi. Johnson, ” beyin aktivitesi testiyle otizm erken teşhis edilebilir bir rahatsızlık oldu” dedi.

Kaynak: Sağlıklı Yaşa

Bunuda Okumalısın

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Paneli: Otizm Spektrum Bozukluğunda Güncel Gelişmeler

Ankara Üniversitesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında panel gerçekleştirilecek. Panelde Otizm Spektrum Bozukluğunda …