Ana Sayfa / Haberler / Otizm Nasıl Anlaşılır?

Otizm Nasıl Anlaşılır?

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptama edilip hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptanıp hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının daha erken yaşlarda saptanabilmesi için araştırma yapan bilim adamları, bu hastalığın 6 aylık bebeklerde saptanabileceğini söylediler.  6 aylık bebeklerin beyin aktivitesini ölçerek otizm hastalığı hakkında veri alınabilecek.

Araştırmayı yürüten bilim adamlarından Prof.Dr. Mark Johnson, gözlerdeki farklılık ve bebeklerin tepkilerini inceleyerek otizm hastalığı konusunda bilgiler edinebiliyoruz dedi. Johnson, ” beyin aktivitesi testiyle otizm erken teşhis edilebilir bir rahatsızlık oldu” dedi.

Kaynak: Sağlıklı Yaşa

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …