Ana Sayfa / Haberler / Otizm aktivisti Av. Sedef Erken Denizlilerle buluşuyor

Otizm aktivisti Av. Sedef Erken Denizlilerle buluşuyor

Otizmli oğlu Ozan Barış Şanlısoy’un eğitim hakkını elde etmek için yola çıkan, otizmli çocukların ve ailelerinin sesi olmayı başaran Sedef Erken, 20 Ocak’ta, Denizli Otizm Derneği ve Denizli Barosu’nun davetlisi olarak kentimize geliyor.

Otizmli oğlu Ozan Barış Şanlısoy’un eğitim hakkını elde etmek için yola çıkan, otizmli çocukların ve ailelerinin sesi olmayı başaran Sedef Erken, 20 Ocak’ta, Denizli Otizm Derneği ve Denizli Barosu’nun davetlisi olarak kentimize geliyor. Denizli Barosu Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilecek söyleşide otizm, engelli hakları ve aileler hakkında konuşulacak.

Oğluna 2008’de otizm tanısı konulmasının ardından verdiği mücadeleyle bütün Türkiye’nin yakından tanıdığı Avukat Sedef Erken, kendi çocuğunun yanı sıra ülkemizdeki otizmli bütün çocukların ve ailelerinin kaderini değiştirmek için başlattığı mücadeleyi sürdürüyor. Sosyal medyada ve Change.org’da kampanyalar yürüten Erken, eğitimde ayrımcılık davasıyla AHİM’e de başvurdu. Otizmlilerin eğitim hakkı için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Strazburg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin önünde çadır kurmaktan çekinmeyen aktivist anne, Otizm Eylem Planı’nın hazırlanmasında etkin olarak görev alanlardan biri.

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …