Ana Sayfa / Eğitim / Öğrenme Güçlüğünü Yaşamak, Anlamak ve Yol Almak – Eğitim

Öğrenme Güçlüğünü Yaşamak, Anlamak ve Yol Almak – Eğitim

Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların ailelerine, bu güçlüğü anlamaya ve bu güçlükle baş etme yöntemlerini öğrenmeye yönelik bir seminer düzenliyoruz.

Hedefimiz:

  • Öğrenme güçlüğünü anlamak ve yol almak,
  • Ailelerin yaşadıkları zorluklar ve duygularla baş etmek

başlıklarını beraberce tartışabilmek.

 

Tarih: 16 Ocak 2016, Cumartesi
Saat:  16:30-18:30
Yer:   YDY Eğitim Araştırma Danışmanlık / Maya Meridyen Plaza, No: 16/13 Akatlar, İst.

Hedef kitle: Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların anneleri ve babaları
*Anne ve babaların birlikte katılmasını önemsiyoruz.

Ücret: 100 TL + KDV
Son Kayıt Tarihi:  15 Ocak 2016, Cuma

Kayıt ve İletişim Bilgileri:
Kayıt için Uğur Gürsoy ile irtibata geçiniz.
Tel: 0212 351 17 54-55-56
[email protected]

Eğitimciler:

Psk. Nilüfer Taptık, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Uzun yıllardan beri anne-baba eğitimleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Başta Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda, okullarda ve iş yerlerinde anne-baba eğitim seminerleri vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

Uzm. Psk. Ayça Uslu Pelin, Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından, Özel Güzel Günler Polikliniği’nde stajyer psikolog / araştırma asistanı olarak göreve başladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını 2012 Haziran ayında tamamladı. Uzmanlığının ardından Özgül Öğrenme Güçlüğü alanında çalışmaya başladı. Çalışmalarının içeriğini, özgül öğrenme güçlüğü tanısı almış okul çağı çocuklarının özel eğitim ve psiko-pedagojik yaklaşımla yapılan eğitsel terapi oluşturmaktadır. Tanılanma süreci öncesinde de, bu çocukların kognitif, psiko-eğitimsel ve nöropsikolojik değerlendirmelerini yapmaktadır. Çocukların okul bünyesindeki öğrenme ihtiyaçlarını tespit ederek sınıf içerisinde bireye özel müdahale programları hazırlama ve uygulanmasını sağlama, okul çapında davranış değiştirme yöntemleri, sosyal beceri grubu ve aile grup çalışmaları, akademik ve davranışsal ihtiyacı olan çocukların okullarına danışmanlık yapma gibi klinik çalışmalar sürdürmektedir. Özgül Öğrenme Güçlüğü alanında ailelerle interaktif seminerler vererek Özgül Öğrenme Güçlüğü yolundaki sürecin daha iyi anlaşılmasında rol oynamaktadır. Halen Dr. Yankı Yazgan’ın ekibinde YDY Eğitim Araştırma Danışmanlık’ta uzman psikolog olarak klinik görevini sürdürmektedir.

Bunuda Okumalısın

Asperger Sendromu Özellikleri

Asperger Sendromu Özellikleri, Tedavisi, Eğitimi Nedir? Asperger Sendromu Olan Ünlü Kişiler Kimlerdir? Asperger sendromu, çocukluk …