Ana Sayfa / Haberler / OBİDEV’den Tiyatro Etkinliği

OBİDEV’den Tiyatro Etkinliği

2 Nisan, tüm dünyada Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve Otizmli Bireylerin yaşadığı sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ” Dünya Otizm Farkındalık Günü” ve Nisan ayının tamamı ise, “Dünya Otizm Farkındalık Ayı” olarak ilan edilmiştir. 

Bu kapsamda Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV)’in düzenlediği çalışmalardan “Karagöz ALfabeyi Öğreniyor” adlı tiyatro etkinliği Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’na devam eden özel gereksinimli bireyler ve Sevgi Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileriyle birlikte Aileleri için 07 Nisan Cumartesi günü Balıkesir Sanat Merkezinde sahnelendi.
OBİDEV’den yapılan açıklamada, “Amacımız özel gereksinimli çocuğu olan ailelerimizin bu tip sosyal etkinliklere katılım sağlayabilmeleridir. Çünkü özel gereksinimli çocuğu olan ailelerimiz herhangi bir tiyatro, sinema, konser gibi etkinliklere katılamamaktadır. Bu durum ailelerimizi, ruhsal ve psikolojik olarak etkilemektedir. Ayrıca özel çocuklarımız ve ailelerine yönelik bu tip etkinlikler maalesef ki ülkemizde yok denilecek kadar azdır.
Bizde Obidev olarak, İstiyoruz ki ailelerimiz ve çocuklarımız dilediğince bu etkinliğe katılım sağlayabilsin ve bir nebzede olsa ruhsal ve psikolojik açıdan rahatlayabilsin.” denildi.

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …