Ana Sayfa / Haberler / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan otizmli çocukların ailelerine çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan otizmli çocukların ailelerine çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların örgün eğitimde yaşadığı sorunlara dair ailelere bir araya gelme ve neler yapılabileceğini konuşma çağrısında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçen hafta otizmli çocuğunun eğitim sisteminde yaşadığı sorunları paylaşarak oğlunu örgün eğitimden alıp evde kendi imkânlarıyla eğitime devam edeceğini duyuran İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken ve oğlunun babası şarkıcı Ogün Sanlısoy’u Twitter’dan etiketleyerek, “Sevgili Ozan Barış’ın ve özel evlatlarımızın okul ve eğitim hayatı bizler için çok değerli. @SedefErken ve @osanlisoy bahsettiğiniz sorunları hep birlikte aşacağız. En yakın zamanda bir araya gelelim, konuşalım. Ozan’a selamlar… ” dedi.

“ŞU AN AĞLIYORUM AMA BU SEVİNÇ GÖZYAŞIM”

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken de Bakan Selçuk’a, “Şu an yine ağlıyorum ama bu sevinç gözyaşım Sayın Bakanım; çünkü sadece Ozan yok, Arda var, Sinan var, Merve var, Efe var, Yiğit var, 500 bin otizmli birey var, 4 milyon aileleri var, hepsi için konuşalım ve ele ele verelim. Bu ülke hepimizin, saygılarımla” diye yanıt verdi.

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …