Ana Sayfa / Haberler / Masal Şatosu Otizme Mavi Işık Yakacak

Masal Şatosu Otizme Mavi Işık Yakacak

Birleşmiş Milletlerin (BM) Otizm Farkındalık Günü olarak açıkladığı 2 Nisan’da gerçekleştirilen  #otizmemaviışıkyak kampanyasına her yıl destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Masal Şatosu’nu yine mavi ışıkla aydınlatacak.

Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde bütün dünyada her yıl katılımın arttığı ‘Mavi Işık Yak!’ kampanyası ile dünyanın pek çok şehrinde olduğu gibi, Eskişehir’de de Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu özel ışıklandırma ile mavi renge bürünecek.

Geçtiğimiz yıl 136 ülkede binlerce bina, otizme karşı farkındalık oluşturmak için mavi ışıkla aydınlatıldı. #otizmemaviışıkyak kampanyasının Türkiye resmi elçisi olan Tohum Otizm Vakfı yetkilileri, ülkede 352 bin otizmli çocuk bulunduğunu ve hastalığın yeterince tanınmadığını söylediler. Otizmin bilinilirliğini artırmak için yakılan her mavi ışığın çok önemli olduğunu söyleyen Tohum Otizm Vakfı yetkilileri 2 yıldır kampanyaya destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’ndaki Masal Şatosu’nun, 1 hafta süreyle otizme dikkat çekmek için mavi ışıkla aydınlatacağını belirterek, “Amacımız, Eskişehirlilerin kalplerinde mavi sevgi ışığını yakmak ve otizm için farkındalık oluşturmaktır” dedi.

Kaynak: http://guncelkadin.com.tr/masal-satosu-otizme-mavi-isik-yakacak

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …