Ana Sayfa / Haberler / Kartepe’de Otizm Haftası

Kartepe’de Otizm Haftası

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübünün düzenlediği Otizm Farkındalık Haftası etkinliğinde, özel çocuklar Atla Terapi Merkezi’nde doyasıya eğlendi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’ün ülke genelinde örnek olan projelerinden barış KaratepeMahallesi’nde bulunan “Atla Terapi Merkezi”, otizmli çocuklara kapılarını açtı. Otizmli çocukların ve ailelerinin ağırlandığı etkinliğe, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, otizimli çocuklar ve aileleri katıldı. Kartepe Belediyesi Psikoloğu Hicret Kandaz’ın annelere verdiği seminerin ardından çocuklar, atla tanışarak farklı bir deneyim yaşadılar.

YENİ UFUKLAR AÇILDI

Birkaç gün önce Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret ettiklerini belirten KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan “Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşme bizlere büyük enerji verdi. Engelli çocuklarımız için bir çok alanda hizmet verdiklerini öğrenince hem sevindik hem de belediye başkanımızla gurur duyduk. Kendi projelerimizi ve yaptıklarımızı anlatmamız sonrasında Başkanımız Üzülmez, kendilerinin yaptıkları projeleri anlatması ile engelli çocuklarımıza yeni ufuklar açıldı. Başkan Üzülmez başta olmak üzere bütün ekip arkadaşlarına bizlere gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA FARKINDALIK

Toplumda daha yüksek düzeyde otizm farkındalığı oluşturulmasının gerekliliğini vurgulayan Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, “Her çocuğumuzun hakkı olan kaliteli eğitimden tüm öğrencilerimizin faydalanması öncelikli hedefimizdir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla, Kartepe Belediyesi örnek işler yapmaktadır. Bu gün otizme dikkat çekmekle yaşadığımız toplumun bir ferdi olan otizmli çocuklarımızın dünyasını tekrar fark etmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …