Ana Sayfa / Haberler / Hayatı Paylaşıyoruz Spor Şenliği ve Gecesi etkinliği beklenenin üzerinde bir ilgi ile geride kaldı

Hayatı Paylaşıyoruz Spor Şenliği ve Gecesi etkinliği beklenenin üzerinde bir ilgi ile geride kaldı

Hayatı Paylaşıyoruz Spor Şenliği ve Gecesi etkinliği beklenenin üzerinde bir ilgi ile geride kaldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt Belediyesi ile Otizm, Down Sendromlular ve sessiz adımlar spor kulüplerinin işbirliğiyle gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça yüksekti.

Düzenlenen etkinliğe; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Türkiye Özel Sporcular Federasyon Başkanı Birol Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, TRT HABER Engelsiz spor programının yapımcısı ve sunucusu Cem Çınar, Ak Parti Malatya il Başkanı Hakan Kahtalı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Eğitim müdür yardımcıları, Olimpiyat Koleji temsilcileri,  İşaret Dili Korosu, 19 Rehabilitasyon Merkezi ve KADEM İl Temsilcisi Birgül Cumurcu katıldı.

AMAÇ TOPLUMA KAZANDIRMAK

Beden Eğitimi Öğretmeni Şadiye Özbey Eroğlu, Ali Karaca ve İnönü Üniversitesi BESYO, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi Mehmet Ilkım programa eğitici olarak katkı verirken, eğitmenler etkinlikle amaçlarının; Malatya da ki otizm, down sendromlu ve hafif düzeyde mental olan bireylerin spor yoluyla, olumsuz davranışların söndürülerek olumlu davranışların ortaya çıkarılması. Özel bireylerin; spor yoluyla başarıya ulaşarak, öz güvenlerini ortaya çıkardıktan sonra, hediye ve madalyalarla ödüllendirilerek pekiştirilmesi. Özel bireyler ve aileleri ile verimli zaman geçirmelerini sağlamak. Daha önce özel bireyler ile birlikte sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunmamış üniversite öğrencileri ile özel bireylerin etkileşimi ve iletişimi, Engellilerde egzersiz bölümü öğrencilerinin organizasyonda yer almalarını sağlayarak, bölüm öğrencilerine uygulama alanı oluşturmak. Daha sonraki yıllarda ulusal bir festival organizasyonunun, ön hazırlığına zemin hazırlamak olduğunu belirttiler.

TRİBÜNLER DOLDU TAŞTI

Etkinlikle, Türkiye’de bir ilke imza attıklarına da dikkat çeken eğitimciler, etkinliğe Malatya’da bulunan 19 rehabilitasyon merkezinin katıldığını, gerçekleşen spor etkinliklerinde ise yarışmaya katılan tüm öğrencilere madalya verilerek, başarılı olma duygularını aileleri ile birlikte, yaşamalarının sağlandığını ifade ettiler. Düzenlenen sportif etkinliklere, 125 sporcu katıldı. Tribünler sporcu yakınları ile doldu, taştı. Fahri Kayahan’da bulunan Nikah Sarayı’nda yemeğin ardından, plaket töreni düzenlenirken, Golden Life Spor Salonu özel öğrencilerinin, dans etkinliği ilgi ile izlendi.

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …