Ana Sayfa / Haberler / Hakkari’de Otizm İzleme ve Değerlendirme toplantısı

Hakkari’de Otizm İzleme ve Değerlendirme toplantısı

Hakkari’de “Otizm İzleme ve Değerlendirme” toplantısı yapıldı.

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylere yönelik Ulusal Eylem Planının (2016-2019) hayata geçirilmesi ile ilgili Hakkari’de otizm spektrum bozukluğu olan bireylere yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili toplantı yapıldı.

Vali Yardımcısı Bekir Abacı başkanlığında yapılan toplantıya Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Kaya, Hakkâri Üniversitesi Yrd.Doç.Dr Şengal BAĞCI Taylan, İl Sağlık Müdürlüğü Uzman Doktor Hanife Üzeltaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kızılkaya, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Şefi Nadir Kaçmaz ve Otizm Derneği Başkanı Uğur Çiftçi katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Hakkari genelinde Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylerin toplumsal hayata kazandırılması ve sosyal uyum sorunlarının ortadan kaldırılması ile ilgili çalışmalar ve toplumsal farkındalığa dikkat çekecek projeler ile ilgili adımlar konuşuldu.

Kaynak: http://www.hakkariilsesigazetesi.com/hakkaride-otizm-izleme-ve-degerlendirme-toplantisi-2104h.htm

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …