Ana Sayfa / Haberler / Eskişehir’de otizm ve yaşam paneli

Eskişehir’de otizm ve yaşam paneli

Eskişehir’de otizm ve yaşam paneli büyük ilgi çekti. Otizm ile ilgili bilgi almak isteyen aileler panele akın etti. İlerici Kadınlar Meclisi, Eskişehir’de otizmli çocukların sorunlarına dair veliler ve öğrencilerle birlikte ‘Otizm ve Yaşam’ paneli düzenledi.

Otizm ve yaşam paneli Eskişehir’de yoğun bir katılımla ele alındı. otistik çocukların durumu, ailelerin yaşadıkları uzmanlarınca tek tek anlatıldı. İlerici kadınlar Eskişehir Meclisi tarafından Eskişehir Adım Sanat Merkezi’nde ‘Otizm ve Yaşam’ paneli düzenlendi.

İlerici Kadınlar Meclisi adına konuşma yapan Gizem Balyemez ülkemizde engelli ve yaşlı bireylerin sorumluluklarının genel olarak kadının üzerinde olduğunu belirtti.

Özel Eğitim uzmanı Nursinem Şirin de ‘Otizm Nedir? Otizmli bireylerin özellikleri nelerdir?’ başlığında çeşitli soruları yanıtladı.
Rehberlik öğretmeni Seçkin Kabal ise otizmli çocukların eğitim haklarından, eğitimde fırsat eşitliğinden, toplumun otizm algısından bahsetti.

Son olarak otizmli bir çocuğa sahip velimiz Fatma Besler tecrübelerinden ve yaşantılarından bahsetti.

Etkinlik soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bunuda Okumalısın

UDEMKO2020 kongresi 27-29 Haziran

27-29 Haziran UDEMKO2020 kongresi online olarak başlıyor. Erken Çocuklukta Müdahale Derneği (EÇOMDER)’nin Gaziantep Hasan Kalyoncu …