Ana Sayfa / Haberler / Engelli Öğrenciye Öğretmen Dayağı

Engelli Öğrenciye Öğretmen Dayağı

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin Contra Costa şehrinin Antioch (Antakya) ilçesinde meydana gelen olayda 26 yaşındaki Kamaljot Kaur adlı kadın öğretmen 9 yaşındaki engelli çocuğu dövdüğü videonun sosyal medyada yayınlanmasının ardından tutuklandı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Özel bakıma muhtaç, duygusal bozukluk yaşayan ve otistik çocukların eğitim gördüğü Tobinworld II adlı okulda salı günü yaşanan dayak olayında 26 yaşındaki kadın öğretmen, ismi açıklanmayan 9 yaşındaki erkek çocuğu feci şekilde dövdü. Cep telefonu ile çekilen görüntülerin ilkinde çocuğu yere yatırıp döven öğretmen daha sonraki görüntüde iki erkek öğretmenin kollarından ve bacaklarından tuttuğu çocuğun suratına vururken kaydedildi.

POLİS GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİP HAREKETE GEÇTİ

Olay yerinde bulunan bir kişinin kayıt altına aldığı görüntüleri üzerine harekete geçenpolis, öğretmeni çocuğa şiddet uygulamak suçundan çarşamba günü evinde tutukladı. Tobinworld özel eğitim okulu müdürü Judi Weber; dayak hadisesinin kendisini dehşete düşürdüğünü ifade etti. Weber; “Öğretmen belki çocuğu kontrol altına almayı denedi ama bu şekilde olmaz. Bu mesleği 30 yıldır yapıyorum, ben de bir otistik çocuk annesiyim. Çalışanlarımıza yeterince kaynak ve eğitim veriyoruz. Bu dayak olayı artık soruşturma konusu olduğu için daha fazla konuşmak istemiyorum” dedi.

Otizm, duygusal bozukluk ve gelişim bozukluğu yaşayan; yaşları 5 ile 22 arasında değişen öğrencilerin bulunduğu okul yetkililerinin salı günü öğleden sonra yaptığı açıklamada, yaşanan dayak hadisesini çok ciddi şekilde değerlendireceklerini, bu tarz bir olayın bir daha yaşanmaması için gerekli bütün önlemleri alacaklarını açıkladı.

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …