Ana Sayfa / Haberler / Down Sendromlu Gençler TBMM’ni Birleştirdi

Down Sendromlu Gençler TBMM’ni Birleştirdi

TBMM’de gurubu bulunan dört partinin imzasıyla, Down Sendromlu bireylerin ihtiyaçlarının belirlenmesi için bir komisyon kuruldu.
Tüm dünyada yaşam koşullarının iyileştirilmesi için programlı çalışmalar yürütülen Down Sendromlu ve Otizmli bireylerin sorunlarına TBMM de duyarsız kalmadı.

Kurulan komisyon çalışmasını sürdürürken verilen arada İstanbul Down Sendromu Derneği “Dans+1” ekibi unutulmaz bir Salsa gösterisi sundu.

Komisyon Başkanı TBMM Başkan vekili Yaşar Tüzün, gösteri başlamadan önce yaptığı konuşmada; “Sorunlarına çözüm için heyecanla bekleyen binlerce bireyin ve ailenin beklentilerinin bir an evvel karşılanması için komisyonun hemen çalışmalarına başlaması ve hızlı bir şekilde tamamlaması yönünde dilek ve temennilerimi belirtirim. Bireylerimizin ve ailelerin çok sayıda sorunları var. Bu sorunlara hep birlikte çözüm üretmek de bizlerin görevi” dedi.

Gösteriyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve milletvekilleri izledi.

Bunuda Okumalısın

“Otizm içimdeki hazine” semineri

Gaziantep’teki otizm semineri büyük ilgi gördü seminerin ana teması da “Otizm içimdeki hazine” oldu. Gaziantep …