Ana Sayfa / Haberler / Down Sendromlu Emine’den Polislere Anlamlı Mesaj

Down Sendromlu Emine’den Polislere Anlamlı Mesaj

Otizmli ve down sendromlu öğrenciler, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’la makamında bir araya geldi. Polis olmak istediğini söyleyen Emine Kırbali, Emniyet Müdürü Yıldız’ın telsizinin mandalına basarak “Şehit olmayın, sizi çok seviyorum ve sizin için çok dua ediyorum” diye anons yaptı.

Bursa’da Nilüfer İş Okulu’nda eğitim gören otizimli ve down sendrumlu 10 öğrenci, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Yıldız,  ziyaretten mutluluk duyduğunu dile getirerek, engelli çocuklarla sadece bir gün değil her gün beraber olmak istediklerini söyledi. Konuşmanın ardından otizmli öğrenci Emine Kırbali ile sohbet eden Yıldız, ne olmak istediğini sorunca “polis olmak istiyorum” cevabını aldı.

DOWN SENDORUMLU EMİNE’DEN EN ANLAMLI TELSİZ ANONSU

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, polis olmak isteyen Emine Kırbali’ye telsizini vererek polislere duygu ve düşüncelerini iletmesini istedi. Telsizin mandalına basan öğrenci, “Şehit olmayın, sizi çok seviyorum ve sizin için çok dua ediyorum.” ifadelerini kullandı. Anonsa karşılık olarak da merkez istasyonu, “Biz de sizi çok seviyoruz, öncelikle sizler olmak üzere tüm toplumumuzun huzuru ve güveni için cansiperane çalışmaya devam edeceğiz” cevabını verdi.
Diğer otizmli çocuklarla da sohbet eden Selami Yıldız, daha sonra özel olarak hazırlanmış hediyeleri öğrencilere dağıttı.

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …