Ana Sayfa / Haberler / Doğru Parçayı Bulman İçin Hep Yanında Olacağım

Doğru Parçayı Bulman İçin Hep Yanında Olacağım

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Karaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi Konferans Salonu’nda Otizm Spektrum Bozukluğu(OSB) farkındalık çalışması düzenlendi

Bu çalışma kapsamında Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki ve Özel Eğitim Anaokulu’ndaki otizmli çocukların ailelerine Otizm eğitimi verilerek yaşanılan sorunlar ve çözüm yolları üzerinde duruldu. Yaşanılan sorunlara daha gerçekçi çözümlerin bulunabilmesi için paylaşılması gerektiğini vurgulayan Çocuk Gelişimcisi Burcu Kayık, bu etkinliğin de asıl amacının bu olduğunu belirtti. Aileler tarafından sorulan sorular İl Sağlık Müdürlüğü Psikologları Özlem Ezgi UYAR ve Mine ÇALIŞ tarafından da cevaplandırıldı.

Etkinlik sonunda çocukların daha önceden çekilmiş fotoğraflarının basılı olduğu tişörtler ailelere, aile bireyleri sayısı kadar verildi. Tişörtlerin yanı sıra çocuklar için parmak boyaları, boyama kitapları, gülen yüz rozetler ailelere dağıtılarak Otizm farkındalık rozetleri öncelikle okul müdürü Barbaros ORMAN olmak üzere okul öğretmenlerine ve ailelere takıldı. Daha sonra okul bahçesinde diğer çocuklarla da bir araya gelerek gülen yüz rozetleri takılıp okul müdür yardımcısı Fadime ÜREDİ ile pasta kesimi yapıldı.

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …