Ana Sayfa / Haberler / Corona Virüs Otizmli kızı intihara sürükledi

Corona Virüs Otizmli kızı intihara sürükledi

Otizmlilere corona virüs nasıl anlatılmalı, otizmli bireyle bu salgından nasıl etkileniyor. maalesef önümüzde çok kötü bir örnek var yurtdışından. İngiltere’de çok acı bir olay yaşandı ve otizmli genç kız intihar etti koronavirüs korkusundan. İngiltere’de yaşayan 19 yaşındaki otistik rahatsızlığı bulunan garson kız Emily Owen, koronavirüsten dolayı izolasyona gireceği korkusu ile intihar ederek hayatına son verdi.

Corona virüs maalesef tüm dünyada giderek yayılıyor herkes bir şekilde etkileniyor. Bu corona virüs salgını maalesef özel bireyleri daha derinden etkileyip iz bırakıyor. nitekim İngiltere’de otizmli bir genç kız izolasyon korkusundan canını kıydı. Tüm dünyada birinci gündem maddesi olan ve milyarlarca insanı evine kilitleyen koronavirüs nedeniyle Birleşik Krallık’ta hayatını kaybedenlerin sayısı 466’ya yükseldi. Ülkedeki vaka saysı ise 9 bin 600’ü geçti.
Ülkede panik ve korku devam ederken bir genç kız koronavirüs izolasyonu korkusuna yenik düştü.
19 yaşındaki otizm hastası Emily, koronavirüsten dolayı izolasyona gireceği korkusu ile intihar ederek hayatına son verdi.
Ailesi kızlarının doğuştan sosyal normları yerine getirmek için mücadele ettiğini, izolasyondan dolayı kapalı bir dünyada kalmaktan korktuğu için hayatına son verdiğini söyledi.
Emily, intihar etmeden önce ailesine ve yakın çevrsine izolasyon ve karantina korkusundan dolayı intihar ederek ölecek insanların virüsten ölecek insanlardan çok daha fazla olacağını söyledi.
19 yaşındaki genç kız, odasından uzun süre çıkmayınca kız kardeşi odasına girdi. Kız kardeşi Emily’i yarı baygın halde buldu.
Çok sayıda pskiyatrik ilaç aldığı tespit edilen Emily, hastanede tedavi altına alındı. Genç kız bir kaç günlük yaşam mücadelesini kaybedip hayatını kaybetti.
Emily’nin ablası Annabel, kız kardeşinin virüsün sebep olacağı pskilojik tahribattan dolayı çok kaygılı olduğunu ve sürekli kendilerine izolasyona girmekten korktuğunu söylediğin belirtti.

Bunuda Okumalısın

UDEMKO 2020 İçin Geri Sayım Başladı

Önceki yıllarda binlerce kişinin bilgi ve deneyim kazanmasını sağlayan, Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi …