Ana Sayfa / Haberler / Burslu Ücretsiz İngilizce Kursu Kayıtları Başladı

Burslu Ücretsiz İngilizce Kursu Kayıtları Başladı

Artık geleneksel hale gelen BritishEnglish Bursluluk Sınavı bu yıl 18-19 Şubat tarihlerinde tüm BritishEnglish şubelerinde yapılacak.

Sınava 2. Sınıftan 7. Sınıfa kadar devlet ve özel okullarda okuyan İlkokul ve Ortaokul öğrencileri katılabilecek.  2017 – 2018 eğitim dönemi için geçerli olacak sınavda 1 kişiye %100 bir kişiye %50 katılan her öğrenciye ise %30 burs sağlanacak.

BritishEnglish dil okulları tarafından gerçekleştirilen İBS geçtiğimiz yıllarda binlerce öğrenciye İngilizce öğrenme imkanı sağlamıştı. Bu yıl yapılacak olan sınavda katılımcılara daha fazla destek sağlanacak.

Sınavda öğrencilere seviyelerine ve müfredata uygun, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce konularından çoktan seçmeli sorular sorulacak.

Öğrenciler sınava önceden randevu alarak adreslerine en yakın BritishEnglish Şubesi’nde girebilecekler. Sınavın yapılacağı Şubeler; Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy ve Ümraniye.

Randevu almak için kurumun internet sitesindeki Britishenglish.com.tr bursluluk-sinavi sayfasındaki formu doldurmak yeterli olacak.

Sınav esnasında öğrencilere yardımcı olmak için bir eğitim danışmanı ve bir sınav gözetmeni hazır bulunacak.

Sınavların değerlendirmesi yapıldıktan sonra her şubede sınava giren öğrenciler arasında;

1 Öğrenciye %100
1 Öğrenciye %50
Sınava katılan her öğrenciye ise %30 burs sağlanacak.

Sınav, cumartesi ve pazar;

14:00 – 15:00
15:00 – 16:00
16:00 – 17:00
17:00 – 18:00 saatlerinde 8 oturum olarak düzenlenecek.

BritishEnglish eğitim koordinatörlüğü katılımın yüksek olacağını ve kontenjanların kısıtlı olduğunu, bu yüzden erkenden randevu almanın önemli olduğunu bildirdi.

British English bursluluk sınav tarihi ve kayıt için yapılması gerekenler!

Birçok veli için sınav denilince akla 2 şey gelir. Birincisi ve en başta geleni öğrencisinin yani çocuğunun durumunu öğrenmek, ikincisi de başarılı olana ödül var mı yok mu?
İşte bu iki sorunun cevabını aynı anda bulacağınız bir sınav sizi ve çocuğunuzu bekliyor. BritishEnglish çocuklarınız için sınav yapıyor hem de başarılı olana ödüllü bir sınav.

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …