Ana Sayfa / Haberler / Bursa’da Otizmde Dahil 3 Önemli Proje

Bursa’da Otizmde Dahil 3 Önemli Proje

Asker ve Polis çocuklarına yüzde 50 indirimli eğitim

Orhangazi’nin M.E.B. onaylı ilk özel anaokulu olan Özel İlkyaz Anaokulu, şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz eğitim verileceğini duyurdu. Kurum Müdireliğine getirilen Orhangazi’nin tanınmış eğitimcilerinden Rüveyde Kılıçlar, otizmli çocuklarla ilgili de önemli bir sosyal projeye ortak olduklarını açıkladı.

Orhangazi ve Gemlik’te uzun yıllar yöneticilik ve eğitimcilik yapan Rüveyde Kılıçlar, müdüre olarak görev yaptığı Özel İlkyaz Anaokulu’nda basın mensuplarına kahvaltı verdi.

KILIÇLAR FARKI

Genelde özel işletmelerin kahvaltılarına ilgi göstermeyen yerel basın, Kılıçlar’ın daveti üzerine Özel İlkyaz Anaokulu davetine yoğun ilgi gösterdi. Birçok gazete imtiyaz sahibi ve yöneticileri tarafından temsil edildi. Orhangazi’deki görev süresi içerisinde yerel basın ile sürekli koordineli çalışan Kılıçlar’ın gazetecilerle anılarını paylaştığı kahvaltı renkli görüntülere sahne oldu.

ASKER VE POLİS ÇOCUKLARINA BÜYÜK İNDİRİM

Rüveyde Kılıçlar, geçtiğimiz Ekim ayından bu yana görev yaptığı İlkyaz Anaokulu hakkında bilgiler verirken, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak Orhangazi’de faaliyet gösteren ilk özel anaokulu olduklarını hatırlattı. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Kılıçlar, bu sürecin en çok polis ve askerleri etkilediğini ifade ederek, ‘Zor sürecin bilinci ile asker ve polislerimize jest yapmak istedik. Bunun içinde polis ve asker çocuklarına okulumuzda yüzde 50 indirim uygulama kararı aldık’ dedi.

ŞEHİT ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kılıçlar, asker ve polis camiasına katkılarının indirimle sınırlı kalmadığını söyledi. Şehit çocuklarının tüm topluma emanet bireyler olduğunu işaret ederek, ‘Şehit çocuklarımız için de ücretsiz eğitim kontenjanımızı kullanacağız.’ dedi. Bu kapsamda Orhangazi’de sadece bir şehit çocuğu olduğunu belirten Kılıçlar, iletişime geçtiklerini ve yakın zamanda ücretsiz eğitim vermeye başlayacaklarını ifade etti.

OTİZMLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ UNUTULMADI

İçimizdeki Çocuk Derneği tarafından yürütülen ‘Birlikte miyiz’ projesinin ortağı olduklarını duyuran Kılıçlar, ‘Bu proje ile; otizmli öğrenci velileri ile özel okul velilerini kaynaştırma, öğrenci eğitilmesinde ve sosyal hayatta karşılaştıklarında daha duyarlı, anlayışlı, çözümcü ve kabullenici olması hedefleniyor. Bununla birlikte otizmli çocuklar ve velilerinin sosyal yaşama kazandırılması, okuldaki diğer velilerin otizmli çocuklar ve velileri ile hem eğitim sırasında hem sosyal yaşamda birlikte vakit geçirmesini sağlanması hedefleniyor.’ diye konuştu. Şuanda iki otizmli öğrencileri bulunduğunu aktaran Kılıçlar, ‘Öğrencilerimiz okula ilk geldiklerinde zorluk çekiyorlardı, şimdilerde ise duygu bağı kurduklarını ve iyi vakit geçirdiklerini gözlemliyoruz’ dedi.

Kılıçlar, program sonunda basın mensuplarına teşekkür ederek, hediyeler verdi.

Kaynak: TunaGazete

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …