Ana Sayfa / Haberler / ‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.
ÇANAKKALE’NİN BAYRAMİÇ İLÇESİNDE, OTİZME KARŞI MÜCADELEDE BİRLİKTE OLMA, FARK EDİLMEK, FARKINDA OLMAK VE UMUT DOLU YARINLAR İÇİN MÜCADELEYE DESTEK AMACIYLA İLÇE OKULLARININ ‘ATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘BENİM İÇİN BENİMLE YÜRÜRMÜSÜN?" ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (SEDEF TOPÇU/ÇANAKKALE-İHA)

‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.

Çanakkale Bayramiç’te, otizme karşı mücadelede birlikte olma, fark edilmek, farkında olmak ve umut dolu yarınlar için mücadeleye destek amacıyla ilçe okullarının katılımı ile gerçekleştirilen ‘Benim İçin Benimle Yürür müsün?” etkinliği gerçekleştirildi.

Bayramiç Kaymakamlığı ve Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik Yıldırım Akbulut Meydanı’nda toplanan okul öğrencileri buradan ilçe Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Burada öğrencilere İlçe Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Gökhan, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpinar ve daire amirleri de katıldı. Katılımcılar farkındalık oluşturmak ve otizm hastalığına dikkat çekmek için Akbulut Meydanı’na kadar yürüdü.

Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, otizm hastalığının erken teşhis ve tedavi otizmli çocukları tam potansiyellerine ulaşmalarına olduğunu, tedavinin birinci hedefinin çocuğun yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlayan becerilerini geliştirmesine yardımcı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Kendüzler, “Her şeyin sevki, hoşgörü ve eğitim ile aşıldığı gibi, otizmde sevki ve eğitimle aşılır. Böyle bir etkinlik ile bu hastalığa dikkat çekilmiş oldu. Her şey sevgi ve eğitimle daha güzel olur” dedi. Etkiliğe her okuldan 20 öğrenci, okul müdürleri, rehabilitasyon merkezi öğretmenleri ve öğrencileri, milli eğitim bünyesinde özel eğitim gören öğrenci ve öğretmenler çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: http://www.bigazete.com.tr/2017/4/1-bayramic-otizm-farkindalik-yuruyusu-h26087.html

Bunuda Okumalısın

Çocukta davranış bozukluğu ve öğrenilmiş otizm problemi nedir?

Kontrolsüz teknoloji kullanımının çocuğun gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, …