Ana Sayfa / Haberler / “Bağış İçin Oyna!” ile Tohum Otizm Vakfı’na Bağış Yapabilirsin

“Bağış İçin Oyna!” ile Tohum Otizm Vakfı’na Bağış Yapabilirsin

Türkiye’nin ilk dijital etkinlik merkezi The Game for Big Kids, Tohum Otizm Vakfı ile iş birliği yaparak 1 TL ile çalışan ve tüm geliri Vakıf’a bağışlanacak atariler tasarladı.

Bireylere ve kurumsal şirketlere dijital etkinlik merkezi olarak hizmet veren The Game For Big Kids; otizmde erken tanı, özel eğitim ile topluma kazandırılması ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması için mücadele eden Tohum Otizm Vakfı’yla bir araya gelerek ürettikleri projede otizmli çocukların eğitimine destek olmaya ve otizme yönelik farkındalık kazandırmaya dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda özel olarak üretilen retro atariler “Bağış İçin Oyna!” sloganı ile 7’den 70’e herkesi eğlenceli bir farkındalığa davet ediyor.

Her oyun bir umut demek!

90’ların dünyaca ünlü klasikleşmiş atari oyunu Street Fighter’ı oynayan oyunseverler hem nostalji yaşıyor hem de oynadıkları her oyunla otizmli çocuklara birer umut oluyor. Her yaş grubundan oyunseveri birer yardımsevere dönüştüren bu proje için tasarlanan atariler ilk olarak, Metro City AVM, Kolektif House Levent ve Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’ne yerleştirildi. Atarilerin konumlanacağı diğer alanlar, Tohum Otizm Vakfı ve The Game’in ortak çalışmalarıyla belirlenerek artırılacak. Projeye katkı sağlamak isteyen tüm kişi ve kurumların, Tohum Otizm Vakfı veya The Game ile görüşerek daha fazla bağış toplanmasına katkı sağlayabilir.

Tohum Otizm Vakfı
Filiz Bozkan – [email protected] / 0546 629 90 48

The Game For Big Kids
Yasemin Kasidecioğlu – [email protected] / 0212 337 30 80

Kaynak: siviltoplum.la

Bunuda Okumalısın

Otizmli Yunus Göker’den Acı Haber

Bingöl’de dereye düşen 11 yaşındaki otizmli çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, İçmeler TOKİ Mahallesi’nde …