Ana Sayfa / Haberler / Aminoasitler ve Otizm

Aminoasitler ve Otizm

Otizm ile bağlı beyin hücrelerindeki ileti maddelerini değerleme, detoksifikasyon dolayı yapılan perhiz ve yemek takviyeleri hakkındaki arama sonuçları netleştikçe klinisyenlerin aminoasit tedavilerini ileride yönlendirebilecekleri düşünülmektedir.

Otizmde biraz aileler özel idman ve tıbbi tedavilerin neredeyse öbür müdahaleleri da kullanmaktadırlar. Zar Zor biliyoruz ki; aminoasit takviyelerinin her çocuktaki etkileri farklıdır ve özel aminoasit takviyelerini planlamanın değeri büyüktür. Tedavilerde kullanılan ilaçlar; otizmdeki bunaltı, akışkanlık, kendine zarar nakledici tez canlılık kültürlü hareketler ve bildiri eksikliği bulgularına kasti olmaktadır. Bu tedaviler tamamen kesin alıştırma ve toplu halde yaşayan etkileşime ileride uyum sağlanabilmektedir.

Akıl hücreleri ve yüzsüzlük ileti maddelerinin şahsi değerlendirilmesi otistik çocuklarda yeni bir pencere açabilir mi? Otizmde sevimli damar sisteminin şişirilmiş uyarılmışlığı birlikte vücutta devamlı kaç yahut savaş durumu mahkeme kararı sürmekte ve duyusal girdiler maalesef tolere edilemez şekilde algılanabilmektedir. böyle vücudumuzu baş ileti maddeleri -li karşılaştırmalı nörobiyolojik dengenin sağlanması içe yöneliklik göz kamaştıktan sonraki görüntü bozukluğunda raptiye eylem oynamaktadır.

Sinir ileti maddelerinin (nörotransmitterler) tümü idrardan atılır ve vücuttaki döngüsünün göstergesi iken alacak. Kıtı Kıtına buna istenilen incelemeler acilen yerine getirme etmektedir. Nörotransmitterler 2 grupta incelenir. Bunlar Otonomik yüzsüzlük sisteminde uyarıcı ve inhibe edicilerdir. Majör uyarıcılar; epinefrin, norepinefrin, glutamat, feniletilamin ve histamindir. Ana kadar inhibitör yolaklarda atama alanlar fakat; seratonin, GABA, glisin, taurin ve agmatindir. Dopamin da inhibe hem de heyecan verici hareket oynamaktadır. Otistiklerde epinefrin, norepinefrin ve dopamin düzeylerindeki değişik tür, vücuttaki uyarılmışlık seviyelerindeki bozulmayı açıklayan etkenlerdendir. Seratonin seviyeleri ana hatlarıyla düşüktür. Seratonin uykuyu düzenleyen melatonin sentezi karşı gereklidir. nitekim otizmde uyuma düzensizlikleri çoklukla rastlanır.

Otizmin, spektrum bozukluğu başlığı aşağıda incelenmesi bireysel ebedi farklılıklar içermesinden kaynaklanır. Bu nedenledir başka nöropsikiyatrik bilimler, özel analizlerin peşindedir ve tedavilerdeki gol; kişiye özel aminoasit moleküllerinin düzenlenmesi olacaktır. Düşünsel hastalıklarda kullanılan çeşitli farmakolojik ajanın amacı keza şimdiden bu nörotransmitterlerin dengesini ayarlamaktır.

Dr. Nuşin Bilge

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

[email protected]

Bunuda Okumalısın

Otizm Hakları Derneği (OhakDer) Kuruldu

Otizm Hakları Derneği Ankara’da Kuruldu. Kurucuları arasında İş Güvenliği Uzmanlığı Gökçen Kırımhan, Avukat Sedef Erken, …