Ana Sayfa / Haberler / Amerika’da yaşayan otizmli çocukların hayatını değiştiren metod

Amerika’da yaşayan otizmli çocukların hayatını değiştiren metod

Kristine Barnett, oğlunun yapamadıkları yerine, yapabildiği ve yapmak istediği şeylere odaklanarak sıra dışı bir metot denedi ve hem kendi oğlunun hem de ABD’de yaşayan otizmli çocukların hayatını kökünden değiştirdi.

Kristine, otistik teşhisi konan oğluna, genel geçer yöntemler yerine, cesaret ve inanç ile yaklaştı. Uzmanların söylediklerinin aksine, yıldızlara ve sayılara büyük ilgi gösteren Jacob’ın belli bir yaşa gelmesini beklemeyip onu fizikle, uzayla, matematikle buluşturan Kristine Barnett, başından sonuna dek mücadeleyle geçen 16 yıllık bu süreci bir kitap haline getirdi.

Kristine Barnett’in kaleme aldığı, Final Kültür Sanat Yayınları tarafından yayınlanan “Umut Işığı: Annesinin Kaleminden Bir Dâhinin Hikâyesi” başlıklı kitapta, işte böylesi zor sorularla cebelleşen bir annenin öyküsü anlatılıyor.

Her Çocuk Keşfedilmeyi Bekler!

Kristine, diğer çocuklarından ayırmadığı Jacob’ın, “sadece çocuk” ve “otizmli bir çocuk” olması arasındaki muhteşem farkı anlattı ve bu sıra dışı hikâye, sadece ABD’li eğitimcilerin ve otizm uzmanlarının değil, otizmli olsun veya olmasın tüm anne babaların dikkatini çekti. ABD’de yayınlanan Umut Işığı, kısa süre içinde otuzdan fazla dile çevrildi ve şimdi Türk okurlarla buluşmak üzere raflardaki yerini aldı.

Uzmanlar ve eğitimciler tarafından da destek gören ve beğenilen “Umut Işığı”, her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir ışık olduğu mottosundan hareketle okurlarına “hiç gidilmemiş yolları ve hiç denenmemiş yöntemleri” gösteriyor. Uzun ve karmaşık çözümler yerine, bazı cevapların sade bir şekilde yanı başımızda durduğunu ve tek yapmamız gerekenin onu fark etmek olduğunu söyleyen “Umut Işığı”, eğitimcilerin ve ailelerin başucu kitabı olacak.

 

 

Bunuda Okumalısın

Sözler Tutulmuyor Devlet Bizi Yılda Bir Kez Hatırlamasın

“SADECE 2 NİSAN’DA DEĞİL, BİZİ HER ZAMAN FARK EDİN” Otizmli annesi: Sadece 2 Nisan’da haber …