Susam Sokağı ve Otizm: Her Çocuğun Harikalığını Görün

Susam Sokağı ve Otizm: Her Çocuğun Harikalığını Görün

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Elmo ve Abby Cadabby’nin yeni bir arkadaşı var ve bu arkadaşları otizm spektrum bozukluğuna sahip.

“Susam Sokağı ve Otizm: Her Çocuğun Harikalığını Görün” (Sesame Stree and Autism: See Amazing in All Children) adı altında başlatılan girişim ile birlikte ailelerin ve çocukların otizm hakkında bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Bu girişim ile birlikte otizmli Julia’yı izleyicilere tanıtmışlar.

Programın ana hedefi otizm ile alakalı önyargıları ve etiketlemeleri azaltmak.İnteraktif Otizm Ağı (Interactive Autism Network) tarafından 2012 tarihli bir çalışmaya göre yaşları 6 ve 15 arasında değişen bin 167 otizmli çocuğun yüzde 67’si hayatlarının bir döneminde dışlanma ve zorbalığa maruz kalmışlar.

Girişimin bir başka amacı ise çocuklar kadar ebeveynleri de otizm spektrum bozukluğu gösteren çocuklarla başarılı iletişim kurma konusunda eğitmek. Nisan 2014’te gerçekleşen Otizm Farkındalık Ayı sonrasında Susam Sokağı Girişimi ve kurucu üyelerden Bob ve Suzanna Wright’ın Abby Cadabby ile yer aldığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: Gaia Dergi

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın