Palandöken Otizmli Çocuklar Derneği Darp Edilen Otizmli Muhammet’e Sahip Çıktı

Palandöken Otizmli Çocuklar Derneği Darp Edilen Otizmli Muhammet’e Sahip Çıktı

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İnsanı “insanlığından utandıran” bir olay yaşandı.

İddiaya göre, 21 yaşındaki zihinsel özürlü Muhammet Lütfü Arpatoğlu, evlerinin önünde, komşu çocukları tarafından alaya alındı. Kendisi ile alay eden çocuklara tepki gösteren Muhammet Lütfü Arpatoğlu’na, Dumlu’da astsubay olarak görev yapan çocukların babası İ.K. saldırdı. Aldığı darbelerle yüzü, gözü şişen, dudakları patlayan talihsiz genci, gözü dönmüş saldırganın elinden çevreden yetişenler güçlükle aldı.

Yakınları tarafından hastaneye kaldırılan Muhammet Lütfü Arpatoğlu tedavi altına alınırken, İ.K hakkında, baba Sinan Arpatoğlu, suç duyurusunda bulundu ve şikayetçi oldu.

Konunun kendisine iletildiğinde; duyduklarına ve gördüklerine inanamadığını belirten Palandöken Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı Nazan Yaşarbaş, “Muhemmet’i böylesine acımasızca döven ve tanınmaz hale getiren insan olamaz” dedi.

Dernek olarak konunun yakın takipçisi olduklarını belirten Yaşarbaş, “Bu saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için ne gerekiyorsa, nereye başvurulması lazım geliyorsa her yolu deneyeceğiz. Zihinsel özürlü bir insanla alay eden çocuklarını cezalandıracak yerde, böylesi biçare ve yardıma muhtaç evladımıza saldıran o şahsı şiddetle ve nefretle kınıyorum” dedi.

Kaynak: ErzurumdanHaberler

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın