Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar

Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören Otizmli öğrenciler müzikle hayata bağlanıyorlar. Okulun Müzik Atölyesi’nde çeşitli müzik aletlerini büyük keyifle çalan öğrencilerin mutlulukları, derslerine karşı olan ilgilerini de artırıyor.

Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü H.Mehmet Yazıcı ” Bizler okulumuzun tüm imkanları ile Otizmli öğrencilerimizin yanındayız. Bu çocuklar da bizim çocuklarımızdır. Toplumda engellilik konusunda farkındalık uyandırılması adına üzerimize düşen görevleri her zaman yapmaya hazırız. Çocuklarımızın gelişim göstermesi velilerimiz tarafından da mutlulukla karşılanmaktadır. Çocuklarımızda görülen olumlu davranış değişiklikleri çocukların ve ailelerin mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine vesile olmaktadır “dedi.

Müzik çalışmalarına devam eden çocuklar, hem keyifli anlar geçiriyor hem de bir şeyler başarmanın verdiği hazzını yaşıyorlar.

Kaynak: hedefhalk.com

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın