Otizmli Enes 352 bin çocuğa umut oldu

Otizmli Enes 352 bin çocuğa umut oldu

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bürokratik engeller nedeniyle tam 4 yıldır kaynaştırma eğitimi alamayan otizm hastası Enes Ünsal’ın durumu binlerce çocuk için umut oldu. SABAH’ın yaptığı haberden sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla Enes’in bir liseye kaydını yaptırıldı. Bu durum Türkiye’deki yaklaşık 352 bin otizm hastası çocuk için yeni umut ışığı doğurdu. Onlarca sosyal medya platformunda aileler yeniden sesini duyurmaya başladı.

SABAH’ın haberinin ardından otizmle mücadele konusunun yeniden gündeme geldiği söyleyen ailelerin tek beklentisi ise 1 yıldır askıya alınan Otizm Eylem Planı’nın yeniden hayata geçirilmesi. Otizm Dernekleri Federasyonu Başkanı Şua Eriç “Otizmin en önemli ilacı eğitim. Eylem planı otizm hastası ailelerin tüm beklentilerini karşılıyordu” dedi.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın