Otizm, Tarih mi Oluyor?

Otizm, Tarih mi Oluyor?

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Beyinsel olarak görülen rahatsızlıkların çoğu kısmı sinapsların yok olması ile ya da gereksiz oluşması ile oluşuyor.

Harvard Tıp Fakültesi’nde sinirbilimci olan Beth Stevens beynimizin bağlantılarının tümüne hakim olduğunu gösterdi. Mac Arthur vakfının 2015 yılındaki “dahi ödülü” nü kazanarak bu başarısını taçlandırdı. Microglia adı verilen hücrelerden bahsediyor kendileri.

Microglia hücreleri embriyo döneminde oluşuyor ve sinapslarla alakalı kısımlarda görev alıyor. Daha doğrusu Beth şimdilik bu kadarını biliyor. Yani üzerine çalışarak bu konuyu ve microglia hücrelerini daha derinlemesine inceleyecek. Onun teorisine göre embriyo döneminde oluşuyor ve sonralarında sinapsların yok olmasında etkili olduğunu öğrendikten sonra başlıkta belirttiğimiz durumlara müdahale edilebilineceğini söylüyor.

Kaynak: Magender.net

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın