Otizm Nasıl Anlaşılır?

Otizm Nasıl Anlaşılır?

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptama edilip hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının bebekken anlaşılabileceği açıklandı. Uzmanlar otizm hastalığının erken yaşta saptanıp hastalığın tedavisine böylece erken yaşlarda başlanacağını ve hastalığın ilerlemesinin engellenebileceğini bildirdiler.

Otizm hastalığının daha erken yaşlarda saptanabilmesi için araştırma yapan bilim adamları, bu hastalığın 6 aylık bebeklerde saptanabileceğini söylediler.  6 aylık bebeklerin beyin aktivitesini ölçerek otizm hastalığı hakkında veri alınabilecek.

Araştırmayı yürüten bilim adamlarından Prof.Dr. Mark Johnson, gözlerdeki farklılık ve bebeklerin tepkilerini inceleyerek otizm hastalığı konusunda bilgiler edinebiliyoruz dedi. Johnson, ” beyin aktivitesi testiyle otizm erken teşhis edilebilir bir rahatsızlık oldu” dedi.

Kaynak: Sağlıklı Yaşa

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın