Otizm Eylem Planın uygulanmasını 8 aydır beklemekteyiz

Otizm Eylem Planın uygulanmasını 8 aydır beklemekteyiz

PDF OLARAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aralık 2016 tarihli 29907 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Otizm Spektrum Bozukluğu Ulusal Eylem Planı” doğrultusunda otizmli çocukların ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak.

Palandöken Otizm Derneği Başkanı  Nazan Yaşarbaş hayata geçirilemeyen eylem planı hakkında, “Otizmli evlatların bağımsız yaşamalarını sağlayarak hayatlarını kolaylaştıracak maddeleri içeren Otizm Eylem Planın uygulanmasını 8 aydır beklemekteyiz.

Otizmle ilgili çalışan aileler ve sivil toplum kuruluşları OEP içerik ile ilgili çalışmalarını bir rapor halinde hazırlandı.  Biz anneler her gün “Benden Sonra” evladım ne olacak diye uyuyor ve uyanıyoruz, ıslak imzalı başlattığımız imzalar ile de binlerce imza ile sesimizi duymanızı bekliyoruz. Bizler çaresiziz ve çaremiz ise değerli devlet büyüklerimizin hızlıca alacağı kararlardır. Gün geçmesin ki yeni tanı alan, evladı tarafından dövülen, sokakta, apartmanda, parkta okulda şiddete maruz kalan, çaresizlikten tükenmiş intiharı düşünen aileler durumundayız. Çocuklarımızın haklarına kavuşturun çocuklarımızın özel eğitim dersleri saatlerinin artırılması ve otizmli çocukların yaşam alanlarının yapılması ve otizmlilerin haklarına sahip çıkılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Medya EGE

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) otizmhaberleri.com'a ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. otizmhaberleri.com ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Aktif link yöntemi ile kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın